Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
YÜKSEL KALKAN

CUMA ŞİİR AKŞAMLARINDA ÖDÜLLER VERİLDİ

Bu haber 06 Kasım 2018 - 11:33 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.
CUMA ŞİİR AKŞAMLARINDA ÖDÜLLER VERİLDİ

Her hafta olduğu gibi Yoğunburç  Cuma şiir akşamlarında şiirler söylendi türküler okundu.

Bu haftada Bozok Kültür Ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği başkanı Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç ve dernek yönetimi Yoğun burç kültür merkezin konuğu oldu.

Büyükşehir belediyesi Yoğunburç kültür merkezi Cuma şiir akşamları kültür sanata destek ödül töreni programında Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç Türkiye Yazarlar biriliği Kayseri şube başkanı Selim Tunçbilek , Esat Aktürk, ilhan Şenol, Mehmet Erdoğan,  Ekrem Kul, Osman Yıldız, iş adamı Burhan Akbıyık CHP eski il başkanı Ayhan Gülsoy, Hayretin Cengiz, iş adamı Mustafa İpek, Aslan Gayserilim Recep Çalkaner, Nevzat Gülsoy, Kurutuluş Çelebi, KAYSADER başkanı Mustafa Ferit Yıldız, Aysel Büyükbaş, Nevin Zorlu, Meral Bulut, İsmail Kaya ve çok sayıda davetli katıldı.

Cuma şiir akşamlarına katılarak şair ve yazarlara destek verirken başkanlığını yaptığı Bozok Derneğinin kültür sanat Bozok kültür sosyal yardımlaşma derneği kendi bünyesinde genç öğrencilerin yaptığı Kültür sanat çalışmalarına destek veren başkanı Prof. Dr. Kuddusi Erkilıç’a ödülünü Türkiye Yazarlar biriliği Kayseri şube başkanı Selim Tunçbilek verdi.

Beş yıldır Yoğunburç kültür merkezinde şiir gecesinin sunumu yapan Asuman Yiğitoğluna, Bozok dernek yönetim kurulu üyesi Esat Aktürk verdi ve gecenin sunumu yapan Asuman Yiğitoğluna başarılar diledi. Yine Cuma şiir akşamlarında buram buram Anadolu kokan türküleriyle gönülleri havalandıran Abdullah Öneri (Aşık Çapanoğlu) na iş adamı Burhan Akbıyık takdim etti ve ödülün ardından Akbıyık, böyle bir gecede bu güzel ödülü vermekten çok mutlu olduğunu ifade etti.

ÖDÜL GECESİNDE ALKIŞLAR TAVAN YAPTI

Yoğunburç ödül gecesinde muhabbet ve birlik ve beraberliğin kültür sanatın şiir ve türkülerin dem vurduğu alkışların tavan yaptığı gecede ilk konuşmayı yapan TYB Kayseri şubesi başkanı Selim Tunçbilek, Orta Anadolu da gönül biriliğin yapıldığı Yoğunburç kültür merkezinde kültür sanat önem veren akdemiysen ve göz doktoru Bozok dernek başkanı gönül insanı Kuddüsi Erkılıça ödül vermekten bir hemşerisi olarak onur duydum.

Dışarıdan bakıldığında kolay gözükse de bu işler zor işler TYB Yönetiminde bulunan arkadaşım Yüksel Kalkana teşekkür ederim. Kültür sanat edebiyat insanları bir arda topluyor bir beden oluşturuyor. Türkiye yazarlar biriliği derneği olarak bizlerin düşüncesi yazarların şairlerin, yani edebiyatçıların birilik içinde hareket etmesidir, çünkü şehrimizde ve ülke genelinde bu insanların değerinin bilinsin istiyoruz. Kayseri şairlerinin Balkanlarda bütün Türk dünyasında yankı bulması istiyoruz. Bu güzel tarihi mekanda birlikte olmak çok mutu oldum .”Dedi.

Ödül gecesinde konuşan Bozok kültür ve yardımlaşma derneği başkanı Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç, Kültür  şiirler insan içindeki duyguları alır götürür şiirlerde kendinden bir parça bulur. İşimiz dolaysıyla kültür sanat ortamında bazen çok alışık olmasak da bir söz kültürü olan şiir dinlendiğimde insanın içinde bir güzellik oluşturur ruhu dünyanız duygusal hale gelir. Mekan olarak burası çok değişik bir yer ve sevgi dolu birlik havası kokuyor. Şairler ve yazarlarla birlikte olmak böyle bir şey her halde. Bizleri Bozok derneği olarak her zaman Türk edebiyatına gönül vermiş yazar ve şairlerle birlikte iç içei olmaktan mutlu olmuşuzdur, şairlerimizi ve yazarlarımız kutuluyorum. Yoğunburç yönetim başkanlığını yapan Yüksel Kalkana ve bize layık görülen kültür sanat destek ödül için de ayrıca teşekkür ederim” dedi. Başkan Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç, Yozgatlı bir şairin memleket özlemin anlatan “Özledim” şiirini okudu.

Yüksel Kalkan,” Kayseri büyükşehir belediyesi Yoğunburcu şair ve yazarlar Cuma şiir akşamları adına tahsis ettiler. Şehrimizin kültür sanatseverleri burada buluşuyorlar. Bugün ödül gecemize katılan Bozok kültür derneği başkanı Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç, TYB başkanı Selim Tunçbilek şairlere teşekkür ederim.”Dedi.

Aslan Gayserilim Recep Çalkener de, şiir gecesinde gecede Kayserili fıkraları anlatırken,İlkokul öğrencilerinden küçük Mustafa Ferit, İrem Naz Yıldız da “Atatürk Olmasaydı şiirini” okudu.

Mustafa Ferit Yıldız, Hamza Eroğlu, Kurtuluş Çelebi, Ercan Özdemir, Emre Büyük, Halit Garan, Emişe Altun, Gülhayat Vurdum, İrem Naz Yıldız,Halit Belgeli, Şevki Çobanoğlu, Fetahnaz Gülbaz, Beyza Betül Dal, Hasan Mavili, Duran Tamer, Metin Tamer, Hacı Taş şiir gecesine katılanlar arasında idi.

Aşık çapanoğlu, Yozgat Bozok derneği gecesinde Yozgat Sürmelisi ve arkasından Kayseri türküsü Gesi bağlarını söyleyince alkışlar kesilmedi.

Program sonrası günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. YÜKSEL KALKAN

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA