HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI  GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

‘DAMLA PROJESİ’ GENÇLERİNDEN ZİYARET TURLARI
‘DAMLA PROJESİ’ GENÇLERİNDEN  ZİYARET TURLARI

Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ‘Damla Projesi’ kapsamında kente gelen yerli ve yabancı öğrencileri kabul etti. Bu proje kapsamında gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden gönüllülük esasına göre, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Vali Kamçı, böyle güzel […]

Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ‘Damla Projesi’ kapsamında kente gelen yerli ve yabancı öğrencileri kabul etti.

Bu proje kapsamında gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden gönüllülük esasına göre, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Vali Kamçı, böyle güzel bir proje ile vatandaşlara hizmet eden gençlere teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Damla Projesi bünyesindeki üniversite öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Vekili Halil Büyüknalbant ile görüştü.

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile Damla Projesi kapsamında ilimizde bulunan 31 öğrenci Melikgazi Belediyesi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler ve belediyesinin Sosyal Belediye çalışmaları hakkında da bilgilendirildiler.

Bu proje kapsamında gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden gönüllülük esasına göre, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Vali Kamçı, böyle güzel bir proje ile vatandaşlara hizmet eden gençlere teşekkür etti. Vali Kamçı, proje kapsamında gençlerin okul, aile, kurum, yetimhane, huzurevi ve engelli dernekleri ziyaret edeceğini ifade ederek, gönüllük kapsamında yapılan bu projenin önemine değindi. 09-16 Eylül 2017 tarihleri arasında kente farklı illerden gelen yerli ve yabancı öğrencilerin ‘Damla Projesi’ kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyeceğini ifade eden Vali Kamçı, Kayseri Gençlik Merkezinin 2017 yılında Kayseri’de eğitim gören yabancı uyruklu gençlerle bu proje çalışmalarına başladığını söyledi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Ekici ise kendilerini kabul eden Vali Kamçı’ya teşekkür ederek, proje hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından Vali Kamçı, gençlerle bir süre sohbet ederek, böyle bir projede hizmet eden gençleri tebrik etti.

‘DAMLA PROJESİ’ GENÇLERİ BÜYÜKŞEHİR’DE
30 farklı üniversitede öğrenim gören ve Damla Projesi’nde buluşan yerli ve yabancı öğrenciler Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Büyüknalban’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette gönüllülük esasıyla çalıştıklarını ifade eden gençler, gittikleri illerde huzurevi, sevgi evleri, şehitlikler ve dezavantajlı gruplar ile sığınmacı aileleri ziyaret ettiklerini ve fidan dikimi gibi etkinlikler yaptıklarını belirtti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de, gençlerin bir ve beraber olarak kaynaşmasının ve gönüllü olarak bir şeyler yapmak istemelerinin gurur verici olduğunu dile getirdi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Büyüknalbant da farklı projelerle yetişmiş, kalbi sızlayan gençliğin gelecekte bir yerlere geldiklerinde ellerindeki maddi güçlerle yardım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bu tür projelerin çok önemli olduğunu ifade eden Büyüknalbant, “Ülkelerin gençliği güzel yetişmezse gelecekleri bitap olur. Bu projeler hayatınızın kalan kısmına ışık tutacak” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büyüknalbant ziyarette, gençlerin Kayseri ile ilgili görüşlerini aldı. Konya’dan gelen öğrenci tramvay güzergahını ve güzergah boyunca yapılan yeşil alanı çok beğendiğini belirtirken bazı öğrenciler de “Böyle temiz bir şehir ilk defa gördük” ifadesini kullandı. Aksaray’dan gelen öğrenci ise Kayseri’nin kendileri için öneminden bahsederek, sağlık başta birçok konuda Kayseri’yi tercih ettiklerini ve Kayserispor’u kendi illerinin takımı gibi gördüklerini kaydetti.
Başkan Vekili Büyüknalbant da bu sözler üzerine yeni yatırımların hızla devam ettiğini ifade ederek Kayseri’nin çok daha güzel olacağını söyledi. Ziyarette Başkan Vekili Büyüknalbant’a Damla Projesi rozeti takılarak plaket takdim edildi.

DAMLA PROJESİNDE YER ALAN ÖĞRENCİLER MELİKGAZİ’DE

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile Damla Projesi kapsamında ilimizde bulunan 31 öğrenci Melikgazi Belediyesi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler ve belediyesinin SOSYAL BELEDİYE çalışmaları hakkında da bilgilendirildiler.

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Damla Projesinde yer alan öğrencilerin 9-16 Eylül 2017 tarihleri arasında Kayseri ilindeki etkinlikleri kapsamında belediye çalışmaları hakkında bilgiler verildi ve çalışmalardan örnekler gösterildi.

Ülkeler arasında diyalog ve nesiller tanışmasının güzel bir örneğinin sergilendiğini belirten Melikgazi Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 öğrencinin Türk 16 öğrencilinin ise uluslararası olmasının etkinliğe daha da anlam kattığını, toplam 31 öğrenciye Anadolu Kültürü,Belediyenin sosyal çalışmalarıyerel etkinlikler, Anadolu aile yaşamı ve gelenekleri olmak üzere birçok konuda bilgiler verildiğini ve örnekler sunulduğunu kaydetti.

Damla Projesi öğrencilerine ikramında bulunuldu ve toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Damla Projesi öğrencileri Melikgazi Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a, gösterilen misafirperverlik ve projeye sağlamış oldukları katkı ile yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler. (Kurum Haber)

 

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz