Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

DEMOKRASİYE KARŞI HAZIMSIZLIKTIR…

Bu haber 08 Nisan 2019 - 14:10 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.
DEMOKRASİYE KARŞI HAZIMSIZLIKTIR…

Seçim yapıldı ve ortaya bir sonuç çıktı…

Kaybettiniz, besbelli…

Ama “Kazanana kadar saydıracağız” diyorsanız, bakın onun adına demokrasiye karşı hazımsızlık denir.

Seçim sonrası “Geçersiz” sayılan oyları, “Geçerli” yapmak için elinizden geleni yapsanız da, olmuyor ve olmayacağı da apaçık ortada dururken nedir “ağlak ağlak” ortalıkta gezmeler?

Eğer seçimi tüm Türkiye’de yenilettiğinizde, bütün yerel seçimleri kazanacağınızız bilseniz, YSK’ya emir verip seçimi top yekun yenileteceğinizden en ufak bir kuşkum yok.

Haa, 24 bin yerine 14 bin oyla kaybetmek…

Sizin için bir başarı ise, alın size 4 bin daha verelim ama sistemi çökertmeyin lütfen.

AKP olarak tavrınızdan ayrıca endişe duyuyorum…

Her yerde seçimin kesin sonuçları alındıktan ve kazananlar görevlerine başladıktan sonra, sizden olanlar ile sizden olmayanlar ayrımı yapılacağından korkuyorum.

Partiniz içinden çıkan hemen her ses, üç aşağı beş yukarı bunu doğrular durumda. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan başta olmak üzere.

Televizyon kanallarında saatlerce sayım sonuçları ile konuşuyor, seçim öncesinde yaptığınız gibi seçim sonrasında da hemen herkesi suçlar tavırlar içerisinde oluyorsunuz.

Hukuka ve YSK’ya zarar veriyorsunuz…

Bundan sonra hiç kimse hukuka güvenmez ise, kaos olur, dikkat etmiyorsunuz. Milletin tutnacak tek dalı var o da hukukun üstünlüğü ve tarafsızlığı.

Zedelemeyin bunu…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı, İstanbul için, “10 milyonu aşkın seçmenin olduğunu İstanbul’da kimsenin kalkıp da 13-14 bin farkla bir seçimi kazandım havasına kimsenin girmeye de hakkı yoktur. Çünkü İstanbul’da bu işin çok daha huzurlu olabilmesi için burada hakikaten bütün yasal olarak müracaat edilmesi gerekli itiraz mercileri neresidir? İlçe, il seçim kurulu.

Bir üstü YSK’dır. Bu itirazlar biter çıkan netice de başımız gözümüz üstüne deriz. Olay bu kadar basit” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılırken 50+1 yeterli olurken, 14 bin fark neden yetmiyor?

Dediğim gibi, eğer imkan olsa tüm Türkiye2de seçimin yenilenmesini isteyecekler…

Şunu çok iyi ilmelisiniz ki bu millet, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne her zaman sahip çıkmayı bilecektir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA