Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

DEVELİ BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME DESTEK 

Bu haber 31 Ekim 2018 - 12:02 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.
DEVELİ BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME DESTEK 

Develi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilkokul ve ortaokullarda zeka oyunları atölyeleri oluşturularak öğrencilerin eğitim-öğretimlerine katkı sağlaması amacıyla “Akıl Dolu Eğitim Güçlü Geleceğim” protokolünü imzaladı.
İlçemizde özellikle sosyo-ekonomik gelir düzeyi düşük mahallelerinde bulunan okullara Develi Belediyesi tarafından matematik domino, akıllı bloklar, taşıt kapmaca, trafik domino, matematik sudoku, şekillerle sudoku, tangram, uzayda saklambaç, koridor gibi materyallerle hazırlanacak olan zeka oyunları atölyeleri ile; oyunun çocuğunu dünyasındaki yerine dikkat çekilmesi, çocuğa zeka ve akıl oyunlarının temel kavramlarını anlatmak, bilgisayar, telefon ve tablet gibi teknoloji bağımlılığı riskini azaltmak ve çocuklara sıra dışı düşünme becerileri gibi nitelikler kazandırılmak istenmektedir.
İmzalanan protokol sonrası eğitime desteklerinden dolayı Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a teşekkürlerini ileten Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak “Söz konusu eğitim olduğunda Başkanımızı her zaman yanımızda buluyor olmamız bizler için büyük bir şans. Kendisine eğitime vermiş olduğu desteklerinden dolayı şahsım ve tüm eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum” dedi. Teknolojinin büyük kazanımlarla birlikte özellikle çocuklar için ciddi tahribatlara yol açabileceğini belirten Başkan Cabbar “Yavrularımızın biyolojik gelişimleri kadar zihinsel gelişimlerini de dikkate almalı, zihinlerini kirletecek her türlü tehlikeden onları korumalı, zihni melekelerini güçlendirecek projeler üretmeliyiz. İşte bu sebeple Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız bu projede geleceğimiz olan yavrularımızın zihinlerini geliştirmek, onlara doğru düşünmeyi ve muhakeme yapmayı öğretecek oyunları Belediyemizin kuracağı zeka oyunları atölyesi ile geliştirmeyi düşünüyoruz. Yavrularımızın geleceği için halisane niyetlerle yapılan bu protokolün hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.  (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA