Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

“DİKSİYON, SPİKERLİK VE SUNUCULUK” MEDYA MENSUPLARINA ÖZEL

Bu haber 27 Eylül 2018 - 12:13 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.
“DİKSİYON, SPİKERLİK VE SUNUCULUK” MEDYA MENSUPLARINA ÖZEL

Melikgazi Belediyesi Mel-Mek Kursları çerçevesinde yine bir ilk’e imza atarak“diksiyon, spikerlik ve sunuculuk” kursu açılıyor.

Melikgazi Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlen kurslara yoğun ilgi.

Teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek eğitimlerle kursiyerlere görsel medya: televizyon haberciliği ve programcılığı, habercilik çeşitleri, haber yazma teknikleri, muhabirlik, programcılık, canlı program çekimleri, spikerlikte jest ve mimik, bakış, duruş ve kamera açıları, spiker okumalarında duyguları yansıtma, sunuculukta jest ve mimik, sunucunun programa hazırlanması, ve soru sorma teknikleri, gibi konularda eğitim verileceğini belerten Başkan Memduh Büyükkılıç, MEL-MEK’ten mezun olduktan sonra kursiyerlerin medyanın yayın kollarında çalışma veya kendilerini geliştirme imkanı bulabileceklerini bildirdi.

“Diksiyon, spikerlik ve sunuculuk” kursunda kursiyerlerin eğitim boyunca iki kitapçıkta eğitim göreceklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç,“Düzenleyeceğimiz kurs sayesinde kursiyerlerimize 3 ay süresince 80 saat boyunca teorik ve uygulamalı eğitim vermek suretiyle nitelikli birer medya çalışan olarak   görev alabileceklerini amaçlıyoruz” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan kursa katılmak isteyenlerin nüfus cüzdanı fotokopisi,1 adet fotoğraf ve öğrenim belgesi ile Melikgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA