googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

DİN GÖREVLİLERİMİZE YÖNELİK “BRAİLL ALFABESİ İLEELİF BA” KURSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Bu haber 18 Nisan 2019 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DİN GÖREVLİLERİMİZE YÖNELİK “BRAİLL ALFABESİ İLEELİF BA” KURSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI

İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğümüzün, 05 Mart 2019 – 16 Nisan 2019 tarihleri arasında, Melikgazi İlçe Müftülüğü’ne bağlı Tacettin Veli Hizmetiçi Eğitim Merkezi’nde erkek personelimize yönelik başlattığı 64 saatlik “Braill Alfabesi ile Elif Ba” Kursu başarıyla tamamlandı.

Vaiz, İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlardan oluşan 14 erkek kursiyer, “Braill Alfabesi ile Elif Ba” Kursu’nu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Kursiyerler, düzenlenen “Braill Alfabesi ile Elif Ba” Kursu’na destek ve katkılarından dolayı İl Müftümüz Prof. Dr. Şahin Güven’e, “Braill Alfabesi ile Elif Ba” kursu hocası, H.Seyit Ali Delikan Camii İmam Hatibi Ahmet Kaplan’a ve Engelliler İl Koordinatörü Yasin Bulut’a çok teşekkür ettiler.

Programda konuşan İl Müftü Prof. Dr. Şahin Güven, “Personelimizin daha donanımlı olması için çeşitli kurslar ve seminerler düzenlemekteyiz. Bu açıdan bu kursları çok önemli görüyorum. Büyük bir özveri göstererek böylesi güzel bir kursa katılımlarınızdan dolayı siz değerli kursiyerlerimize ve kurs hocamız Sayın Kaplan’a teşekkür ediyorum. Bundan sonra görme engelli vatandaşlarımıza Kur’an-ı Kerim eğitimi verme hususunda başarılı çalışmalar yapacağınıza gönülden inanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftümüz  Güven, konuşmasının ardından kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti. Düzenlenen programa, İl Müftümüz Sayın Güven ile birlikte İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörü Yasin Bulut, Kursu Hocası H.Seyit Ali Delikan Camii İmam Hatibi Ahmet Kaplan ile kursiyerler katıldı. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER