Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

DİŞ HEKİMLERİ ORDUSUNA ERÜ’DEN YENİ İSİMLER KATILDI

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 14:47 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.
DİŞ HEKİMLERİ ORDUSUNA ERÜ’DEN YENİ İSİMLER KATILDI

Diş hekimleri ordusuna ERÜ’den yeni isimler katıldı.

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 9. dönem mezun olan öğrenciler Diş Hekimi ünvanı aldılar.

Törende yaptığı konuşmasında Dekan Prof. Dr. Adnan Öztürk, mezun öğrencilere “Türkiye’nin en iyi diş hekimliği fakültelerden birinden mezun olduğunuzun farkına çalışma hayatınızda varacaksınız. Bütün yaşamınız boyunca devletimize sadakat ile bağlı kalıp liyakat esasına uygun hareket ediniz.” öğüdünde bulundu.

Törende bir konuşma yapan Diş hekimleri odası başkanı Emrullah Maraş, genç meslektaşlarını tebrik ederek şu açıklamayı yaptı:

Gayret ve çalışmalarınızın sonucunda artık Dişhekimisiniz.

Bundan sonra hayatınızın yeni bir dönemi başlıyor. İnsanları seveceksiniz, onlara hizmet

edeceksiniz. İyi işler yaptığınızda keyif alacaksınız, mutlu olacaksınız.  Hastalarınızın hepsi psikolojik olarak mükemmel olmayacak. Siz onlara sabırla  yaklaşacaksınız. Buna rağmen doktorlarına yanlış yapan, onlara maalesef şiddet uygulayan  vatandaşlarımızda çıkmaktadır.

Sağlıkta şiddete “Hayır” diyor, yetkilileri bu konuda gerekli tedbirleri almaya ve yasal düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz. Siz mesleğe yetkili olarak devam edecek, yeni diş hekimlerimizin daha başarılı olabilmeniz için  mutlaka sevdiğiniz bir branşta uzman olmanızı tavsiye ediyorum.

Zira her yıl mesleğe 7000 Dişhekimi katılacak. Şu anda 70 Diş Hekimliği fakültesi mezun

vermektedir. İzin verilenlerle birlikte çok yakında 84 Diş hekimliği fakültesi eğitim ve mezun

verecektir.

Serbest Dişhekimliği yapacaksanız başlamadan, harekete geçmeden önce mutlaka Dişhekimleri

odası ve Sağlık müdürlüğü ile irtibata geçerek hazırlıklarınızı mevzuata uygun yaparak zaman

kaybından ve gereksiz harcamalardan kurtulmuş olursunuz.

Son olarak haklarınızı koruyabilmemiz için ve savunabilmemiz için odalarımıza üye olunuz, çalışmalarına destek veriniz. Örgütlü olarak haklarınızı daha güçlü savunursunuz. Birlikten kuvvet doğduğunu unutmayalım. Hepinizi tebrik eder, ailelerinizle birlikte gelecek yaşamınızda hayırlı hizmet ve başarılar diler, selamlar, saygılar sunarım.

Bu arada Gerçekleştirilen mezuniyet töreninde öğrencilerin artık Diş Hekimi Ünvanı aldıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak eğitime her zaman destek olduklarını hatırlatarak ” 9. Dönem mezunlarını veren Erciyes Üniversitesi Diş Fakültemizin öğrencileri artık bir meslek sahibi olarak hizmet vereceklerdir. Mezun öğrencilerin büyük bir çoğunluğu şehir dışından 5 yıl süre ile bizlerin misafiri oldu. Kayseri dışından gelip de burada okuyan öğrencilerimiz artık bizim hemşerimiz ve turizm elçilerimizdir. Yolunuz açık olsun. Meslek hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Öte yandan  Diş Fakültesi Mezuniyet töreninde, mezun olan Beyza Kahraman diplomasını babası Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Kahraman verdi. Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Kahraman; her babanın bu onurun ve övünç yaşaması dileğinde bulunarak mezun olan tüm öğrencileri kutladığını ve özellikle ailelerini tebrik ettiğini söyledi. (Haber Merkezi)

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA