KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

DR.İSMAİL GÖKŞEN YAZIYOR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİN ARDINDAN
DR.İSMAİL GÖKŞEN YAZIYOR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİN ARDINDAN

İbrişimin kozaları Battı Avşar gazaları Sarıkamışta kırıldı Gonca gülün tazeleri 99 yıl önce Sarıkamış Allahu Ekber Dağlarında şehit olan Mehmetçikleri rahmetle anıyoruz. 24 Aralık 1914 yılında Rusları bozguna uğratıp Sarıkamış’ı geri almak için hareket eden Osmanlı ordularının doğayla savaşmak zorunda kalmışlar. Amansız tipi ve dondurucu soğuk askerlerimizi esir almıştır. “Sarıkamış bir destandır. Birlik ve beraberliğimizin […]

İbrişimin kozaları

Battı Avşar gazaları

Sarıkamışta kırıldı

Gonca gülün tazeleri

99 yıl önce Sarıkamış Allahu Ekber Dağlarında şehit olan Mehmetçikleri rahmetle anıyoruz.

24 Aralık 1914 yılında Rusları bozguna uğratıp Sarıkamış’ı geri almak için hareket eden Osmanlı ordularının doğayla savaşmak zorunda kalmışlar. Amansız tipi ve dondurucu soğuk askerlerimizi esir almıştır.

“Sarıkamış bir destandır. Birlik ve beraberliğimizin göstergesidir. Sarıkamış’ta kol kola donarak şehit düşen vatan evlatları, bizlere kardeşliğin nasıl olacağını göstermektedir. Dondurucu soğuğu ruhlarına kadar hissetmelerine rağmen askerlerimiz, canlarını seve seve vatan için vermişlerdir. Bahar aylarında Sarıkamış’ta karların erimesiyle kardelen çiçekleri yan yana ve sırt sırta vermiş halde ortaya çıkar. Bu görüntü bize 90 bin şehidimizi hatırlatır. Yöremizden, bölgemizden yüzlerce şehit düşmüştür.

Dualarımz onlarla.

Bayrak, millet, vatan, inanç, namus ve şeref için canlarını ortaya koyan Mehmetçiğin, Sarıkamış şehitlerini asla unutmayacağız ve unutturmayacağız..

99 yıl önce Mehmetçiklerin kış şartlarına uygun olmayan elbiselerle -40 derecedeki Allahu Ekber dağlarına çıkmışlar. Tereddüt etmeden vatan toprakları uğruna kendilerini feda etmişlerdir. Bu milletin evlatları zor şartlarda bile vatan toprakları için nasıl mücadele ettiklerini göstermiştir. Ülkenin dört bir köşesinden, Kafkaslardan, Balkanlardan Anadolu’nun çeşitli yerlerinden dünyanın dört bir yanından gelen nice yiğitler Sarıkamış’ta yatıyor. Kardeşleriyle kol kola yan yana yatıyor. Yazılan bu destana sahip çıkacağız. Kutsal emanetlerini asla yere düşürmeyeceğiz.

4 ay boyunca beyaz kar, şehitlerimizin kefeni olmuştur. Karların erimesiyle şehitlerimizin bedeni ortaya çıkmıştır. Anadolu’da şehitlerin simgesi gelinciklerdir, ancak Sarıkamış şehitlerinin simgesi bu yüzden kardelenler olmuştur.

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz