YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

DÜNDEN BU GÜNE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
  • RECEPÇALKANER
    • RECEP ÇALKANER
    • RECEPcALKANER@kayserihakimiyet2000.com
    • 9 Ağustos 2017 - 14:20:13

Osmanlı İmparatorluğu zamanında Karaman Eyaletine bağlı bir sancak olan Kayseri ,1864’te eyaletler kaldırılıp vilayetler teşkil olunca, Ankara vilayetine bağlı “Liva” (Nahiye) merkezi haline getirilmiştir.
Meşrutiyeti müteakip Müstakil Vilayet olmuştur.
Kayseri’de ilk Belediye teşkilatı 1870 yılarında kurulmuştur.
İlk Belediye Başkanı Molla Mustafa Ağadır. Bundan sonra Padişah buyruğu ile Tavlusun’lu Mehmet Ali Efendi, İmam zâde Mehmet Bey, Filipinli Şıh İbrahim, Fevzi zâde efendi, Fevzi zâde Fevzullah Efendi, İmam zâde Mehmet bey, Çalıkzâde Rıfat bey, Nakipzâde Ahmet Hamdi bey, Av.Nafiz Akşehirlioğlu, İbrahim Safa bey, Hacılarlı Muhittin bey, Halil Çilsal, Av.Necmettin Fevzioğlu, Ali Neşet Katırcıoğlu, Seyfi Ekrem, Nazmi Toker, Mustafa Toksöz, Hayrullah Ürkün, Faik Seler, Nuri Güven, Dr.Hasan Abdulhalim Ergun, Rafet Bingöl,Tacettin Tacettinoğlu Av.Emin Molu, Hüsamettin Karakimseli, İbrahim Kirazoğlu, Dr.Mehmet Emin Tarmi, Sait Koçak, Neçmi Kalaçlar, Av. İbrahim Ergüven, Ekrem Mehmet Gönen, Osman Kavuncu, Şahap Sicimoğlu, Av.Mehmet Özateş, Selahattin Kaptan,Sedat Tolga, Kazım Atakul, Mehmet Çalık, Niyazi Bahçecioğlu, Fevzi Yetkiner, Yalçın Besçeli, Hüsamettin Çetinbulut, Niyazi Bahçecioğlu, Şükrü Karatepe ve H.Mehmet Özhaseki ve Mustafa Çelik.
GÜNÜMÜZÜN OSMAN KAVUNCULARI

Şimdiki Belediyelerimiz ise (Mustafa Çelik Büyük Şehir- Ahmet Çolakbayrakdar Kocasinan-Memduh Büyükkılıç Melikgazi) hep bir elden memleketi cennet bahçesine döndürmek için gecelerini gündüzlerine katıyorlar işleri rasgessin…
Yıllarca pislik yuvası hâlinde bulunan, pisliklerin buluştuğu, kötülüklerin yarıştığı, etrafı duvarlarla çevrili, içleri görünmeyen çirkinlik yapmaya müsait yerler hâlinde bulunan parkları birer birer pisliklerden arındırıp şeffaf hâle getirerek, gözü ve gönlü hoş eden temizliği, çimi, bakımlı ağaçları, oturmaya kıyılmayan bankları geceleri bile huzur ve güvenle ailece oturulabilecek yerler hâline getirdiler. Allah kendilerinden razı olsun.
Her parkın çevresine, insanlarımızın sağlığını düşünerek yürüyüş Parkur’u yaptılar, çarık, çürük olmayan geniş asfaltlı yolları, her yanı pırıl pırıl yaya kaldırımları, cadde kenarlarında parasız oto park olanları, insanımızın her türlü rahatını sağlarken dışarıdan gelenlerin hayranlıkla seyrettiği ve için için kıskandığı bir belde hâline getirdiler. Alt ve üst geçit çalışmaları her kesimin takdirini kazanmaya yetti.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz