Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

EGEMENLİK KAYISIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

Bu haber 02 Kasım 2018 - 11:00 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.
EGEMENLİK KAYISIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

ADD Kayseri şube başkanı Kemal Ceylan yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

Türk Devrim tarihinde; 01 Kasım 1922 ile 01 Kasım 1928 tarihleri büyük öneme ve değere sahiptir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik sistemi, laik niteliği esasen 01 Kasım 1922’de saltanatın resmen kaldırılmasıyla tescil edilmiştir.

ATATÜRK’ün Nutuk’da belirttiği gibi “egemenliğin millete ait olduğu ve milletin kendi kaderine sahip olmak istediği, yeni bir sistemde saltanattan söz edilmesi” zaten kabul edilebilir değildi.

Maalesef, saltanatın kaldırılmasından 96 yıl sonra yine saltanat heveslilerinin varlığı herkesin malumdur. Ancak, Türk Milleti’ne sözümüz vardır:“Egemenliği saraydan almışız, saraya teslim olmayacağız.”

01 Kasım 1928Harf Devrimi, Cumhuriyet Devrimi’nin diğer unsurları gibi hedef tahtasına konulmuştur. “Harf Devrimi ile Türk Milleti’nin köklerinden koparıldığı” safsatası üzerinden yapılan saldırıların bilimsel ve tarihsel hiç dayanağı olmadığı açıktır. Yeni Osmanlıcılık hevesleriyle ve BOP’la Cumhuriyet Devrimi’ne yapılan saldırıları tarih sahnesinde mahkûm edeceğiz. Namus sözü veriyoruz. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA