Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

KAYSERİ’DE EN FAZLA İŞLETME SAHİBİ KADIN BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI ÜYESİ 

Bu haber 12 Ocak 2019 - 13:59 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.
KAYSERİ’DE EN FAZLA İŞLETME SAHİBİ KADIN BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI ÜYESİ 

Kayseri’deki 86 küçük ve orta ölçekli işletmenin sahibi Suriyeli.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) ‘na üye toplam 86 küçük ve orta ölçekli işletmenin sahibi Suriyeli. Öte yandan, sahibi kadın olan işletmeler arasında en öne çıkan meslek grubu ise kuaförlük.
KESOB Ahmet Övüç, ilde sahibi Suriyeli ve kadın olan işletmelerin rakamları ve iş kollarına dair açıklamalarda bulundu. KESOB üyesi Suriyeli işletmeciler berber, tatlıcı ve fırıncılık yapıyor.
KESOB Başkanı Ahmet Övüç , birliğe bağlı 41 odada 25 bin 750 mevcut üyelerinin bulunduğunu, bunlardan 19’unun ise Suriyeli işletme sahipleri olduğunu belirtti. Suriyeli işletmecilerin daha çok berber, tatlıcı ve fırın işlettiğini kaydeden Övüç, KESOB’a kayıtlı kadın işletme sahiplerine dair ise şu bilgileri verdi:
“Üyelerimizin yüzde 1.5’i kadın. Berberler Odasının bin 100 üyesi var, bunun 900’ü kuaför. Dolayısıyla en ağırlıkta bu sektörde kadın işletme sahibi var. Ardından terziler, tuhafiyeler ve unlu mamul işletmeleri geliyor.” (İHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA