Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ENGELLERİ KALDIRAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

Bu haber 04 Eylül 2018 - 11:52 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.
ENGELLERİ KALDIRAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

Yatırım ve hizmet belediyeciliğinde öncü olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gönül belediyeciliğinde de engelleri kaldıran projeleriyle dikkat çekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in hizmet alan aileler için mega proje olarak nitelendirdiği Engelsiz Çocuk Evi, açılışının üzerinden 1,5 ay geçmeden 70 çocuğa hizmet verir duruma geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in sık sık vurguladığı insana yatırımın en önemli projelerinden olan Engelsiz Çocuk Evi, Beyazşehir Mahallesi’nde hizmet veriyor. Engelsiz Çocuk Evi’nin kendilerini en çok mutlu eden projelerden biri olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “İnsana yatırım konusunu slogan olmaktan çıkarttık ve eyleme dönüştürdük. Gönül belediyeciliğinde de Türkiye’ye örnek projeleri hayata geçiriyoruz. Engelsiz Çocuk Evi, 4-12 yaş arası özellikle zihinsel engelli, otistik ve down sendromlu çocuklarımızın haftada bir gün eğitim ve bakımının yapıldı, bu şekilde ailelerinin de dinlendirildiği bir yer. Buraya gelen çocuklarımız hem sosyalleşiyor, hem de verilen eğitimlerle farklı beceriler kazanıyor” dedi.

Engelsiz Çocuk Evi, açılışının üzerinden 1,5 ay dahi geçmeden 70 çocuğa hizmet verir hale geldi. Şehrin farklı bölgelerindeki ailelerden gelen talepler üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yeni engelsiz çocuk evlerinin açılacağını belirtti. Belsin ve Talas ile Mimarsinan Parkı içinde de Engelsiz Çocuk Evleri yapılarak engelleri kaldıran bu önemli hizmetin yaygınlaşması sağlanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA