BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

ERASMUS VE COMENİUS NEDİR?
  • OSMANİKİNCİ
    • OSMAN İKİNCİ
    • osmanikinci@kayserihakimiyet2000.com
    • 15 Eylül 2017 - 11:58:34

Erasmus ve Comenius, Avrupa Birliği Bakanlığına bağlı Ulusal Ajans tarafından koordine ve finanse edilen,AB’liği ülkelerinin, Türkiye Üniversiteleri,yaygın ve örgün eğitim kurumları arasında öğrenci,öğretmen,akademisyenler arasında kişisel ve kurumsal dostluklar kurmak,farklı kültürleri daha yakinen tanımak gibi evrensel değerle kurulan eğitim projeleridir.Ancak bu projelerin ruhuna,şifrelerine ve kodlarına “Avrupa Kimliği” ve “Hümanizm” değerleri yüklenmiştir.

ERASMUS: DesideriusErasmus(1465-1536),yılları arsında yaşamış olan,Kuzey Avrupa’da (Hollanda) doğmuş ve Rönesans’ın en önemli şahısların birinin adıdır.Bu projede adını bu isimden alır. Erasmus, hümanist, dindar bir Hıristiyan ve Papaz olan “utanma duygusunu”ruhun önünde bir perde olarak gören, klasik edebiyat araştırmacısıdır.İşte böylece Avrupa Biriliği ülkeleri bu papazın adı ile Erasmus eğitim projesini başlatmıştır. Bu proje kapsamında karşılıklı öğrenci gidiş gelişleri, yabacı dil öğrenme, bir aile yanında kalma, farklı kültürleri dahaiyi  öğrenme ve hümanizmi insani değer olarak  paylaşmak gibi aktiviteler yapılmaktadır. Bu projenin görünmeyen gizli ancak hissedilebilen amaçları da vardır. Avrupalı olma kimliği, kozmopolitizm, eğlence ve hümanizma bu projenin ruhuna ve felsefesine yüklenmiştir. Kendilerine bağımlılığı ve sempatiyi her geçen gün artırmak amaçlıdır.

Bu projeyi daha iyi  tanımaya daha dikkatli ve hassas olmaya herkesi çağırıyorum. Bu projenin orta ve uzun vadeli hedefleri ve amaçları vardır. Bunlar; geleceğimizi yani gençlerimizi ve akademisyenlerimizi kimliksiz, batı hayranı, hümanist, Hıristiyanlık sempatizanı, kozmopolit, hür ve sadece bu dünyalık fikrine sahip insanların yetiştirilmesi ve özellikle üniversitelerimizin bu düşüncelere sahip insanlarla işgal edilmesi hedeflenmektedir. Bu proje kapsamında eğitilenler için milli devlet, vatan sevgisi, din birliği, aile, namus, ahlak, bağımsızlık rafa kaldırılır ve gönüllerden silinebilir. Bundan da Allah korusun hedefsiz ve amaçsız insan yığınları hatta sürüler oluşabilir.

COMENIUS: Comenius programı,Avrupa Birliği’nin eğitim kurumları arasında yürütmekte olduğu bir eğitim projesi  veprogramıdır. Bu program, ilkokul, ortaokul, lise, önlisans ve lisans programlarındaki okulları ve yapılacak öğrenme ortaklıklarını kapsar. Bu projenin amacı Avrupalılık fikrini güçlendirmek, kişisel dostluklar kurmak Avrupa ülkelerinde öğrenci ve öğretmenlerle birlikte öğrenmelerini sağlamak, kadın-erkek eşitliliğini gözetmek ve bir yabancı dil öğrenme ve pratiğini yapma aktivitelerini kapsar. Bu projenin ifadesi şudur:Education and Culturelifelonglearningprogramme= COMENIUS’ TUR. Bu programa başvuracaklar heryıl 30 Mart tarihinde bir sonraki yılın başvuruları için müracaat yaparlar. Bunun için Ulusal Ajansın sayfasındaki forumlar kullanılır. En az biri AB üyesi olmak üzere 3 farklı Avrupa ülkesinden birer okulla proje başvuruları yapılır. Bu projenin ortaklar tarafından kabul edilmesinden sonra proje işleme konur. Projenin kabul edilmesi için o ülkenin geri kalmış bölgelerine öncelik tanınır. Bu projede görev alacak herkesi daha dikkatli olmaya çağırıyorum.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz