771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

ERCİYES AÇAN SANAT ÇİÇEKLERİ SERGİ AÇTILAR

Ankara Birleşen Yürekler ve Genç Sahne sanatçılar derneği “Erciyes Açan Sanat Çiçekleri” programı çerçevesin de İl Kültür Müdürlüğünde Erciyes Sanat derneğinin sanatçıları salonunda, resim, ebru, tahta, yağlı boya resim sergisi açılışı yapıldı.  Sergi gezilmesini ardından 20 yıldır Ney ustası ve emekli eğitimci Seyfi Günay sergiye katılan davetlere Ney müzik aleti ile Anadolu’nun yanık türkülerinden motifler sundu.

Açılışa Kültür Müdürlüğü şube müdürü Erkan Erdoğan, Birleşen yürekler derneği genel başkanı Yasemin Meydan, Genç Sahne derneği başkanı Mustafa Ragıp Adıgüzel, Ressam Hasan Gürpınar, Doğu Türkistan kadınlar kolu başkanı Rabia İltürk, yazar Ali Özkan, Ney üstadı Seyfi Günay, Zübeyde Gerçek, Gamze Ercan, Osman Durmuş, Ergün Bilgin,Hülya Keçeli, Gürsel Yalçın, Şenay Kömür,Bayram Arslan,Leyla Şahin,Faruk Doğan Kaağan Seyfi katıldı.

Ankara Birleşen Yürekler ve Genç Sahne sanatçılar derneği “Kültür sanatın programın biricisi Yeşilhisar da yapılmıştı ikinci program ”Erciyes Sanat Derneği” Ressam Hasan Gürpınar, Ney üstadı Seyfi Günay, Zübeyde Gerçek, Gamze Ercan, Osman Durmuş, Ergün Bilgin, Hülya Keçeli, Gürsel Yalçın, Şenay Kömür’ün el emeği göz nuru fotoğrafları ve el sanatları ebru sergisinde buluştular.                          Program dahilin de şehrimizin yazarları Ali Özkan, Yasemin Meydan, Bayram Arslan, Kağan Seyfi, Faruk Doğan, Oğuz Sarkaya İl Kültür Turizm müdürlüğü salonunda kitaplarını imzaladılar. 

KÜLTÜR MERKEZİ KAPILARI SANATSEVERLERE AÇIKTIR

Sergi açılışında konuşan İl Kültür şube müdürü Erkan Erdoğan,” İl Kültür şube müdürlüğü Genç Sahne sanatçıları derneği Ankara Birleşen Yürekler derneği iş biriliği ile düzenlenen 2. Kültür Sanat gecesine İlk bölümü karma resim sergisi Türk el sanatlarının açılışını yapmaktayız.                                    Sanatkâr insanlarının el emeğini burada halkımıza sergilerken el emeği göz nuru üretilen kültürel ürünleri Türk toplumu ile paylaşmaktayız. Ayrıca İl Kültür Müdürlüğü olarak Türk edebiyatına hizmet edenler şairlerin şiir dinletileri ve THM -TSM- Türk Tasavvuf Müziği konserleri Tiyatro oyunları hız kesmeden icra edilmekte. Bugün ki sergimize gelen davetlilere ve Kültür sanat insanı Birleşen Yürekler Derneği genel başkanı Yasemin Meydana, Genç Sahne sanatçılar derneği M. Ragıp Adıgüzele sergide emeği geçen sanatçı kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Birleşen Yürekler Derneği genel başkanı Yasemin Meydan,”İl Kültür Müdürlüğü, Birleşen Yürekler Derneği ve Sahne sanatçılar derneği ile şehrimizde kültür sanata farklı bir boyut getirdik, gençlerin önün açmak ve genç nesillere kültürümüz sevdirme çabası içindeyiz. Bizim programda dans müzik, resim, skeç, karama resim gibi dalarda kültürel faaliyet yaparken bünyemizde bulanan yazarlarımız okuyuculara kitap imzalıyor. Bu kültürel çeşitliği yalnız Kayseri de gerçekleştirdik bizlere yardım olan kurumu kurulara teşekkür ederim ”dedi. 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Ankara Birleşen Yürekler ve Genç Sahne sanatçılar derneği “Erciyes Açan Sanat Çiçekleri” programı çerçevesin de İl Kültür Müdürlüğünde Erciyes Sanat derneğinin sanatçıları salonunda, resim, ebru, tahta, yağlı boya resim sergisi açılışı yapıldı.  Sergi gezilmesini ardından 20 yıldır Ney ustası ve emekli eğitimci Seyfi Günay sergiye katılan davetlere Ney müzik aleti ile Anadolu’nun yanık türkülerinden motifler […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz