STKLARDAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

STKLARDAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

KUŞÇU MARİNA; ‘CENNETTEN BİR KÖŞE’

KUŞÇU MARİNA; ‘CENNETTEN BİR KÖŞE’

CABBAR İBRAHİM AĞA CAMİ 4-6 YAŞ KURAN KURSUNUN AÇILIŞINI YAPTI

CABBAR İBRAHİM AĞA CAMİ 4-6 YAŞ KURAN KURSUNUN AÇILIŞINI YAPTI

CUMHURİYET MEYDANINDA ZAFER KUTLAMALARI

CUMHURİYET MEYDANINDA ZAFER KUTLAMALARI

MELİKGAZİ’DE HİZMET KALİTESİ YÜKSELİYOR

MELİKGAZİ’DE HİZMET KALİTESİ YÜKSELİYOR

ERÜ ECZACILIK FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU
ERÜ ECZACILIK FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi. Program kapsamında 60 öğrenci mezun oldu. Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile Prof. Dr. Nazif Kahraman, Kayseri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Narin, 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı […]

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi. Program kapsamında 60 öğrenci mezun oldu.
Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ile Prof. Dr. Nazif Kahraman, Kayseri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Narin, 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş ile çok sayıda fakülte dekanı yüksekokul müdürü, akademisyen ve öğrenci katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Narin, fakülteleri hakkında bilgiler verdi.
Prof. Dr. Narin, “Fakültemiz eğitim alanındaki etkinliğini artırmak ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlardaki eksiklikleri gidermek için gelişmiş ülkelerde yaygın olan, ülkemizde yeni başlayan eczacılıkta uzmanlık eğitimi için 2017 yılında başvuruda bulunarak klinik eczacılık alanında uzmanlık eğitimi verme yetkisi alan 8 fakülteden birisi olmuştur. 2018 yılında da 2 öğrenci klinik eczacılık alanında uzmanlık eğitimine başlamıştır” dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ise mezun öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “Sevgili ailelerimiz bugün sizler için önemli bir gün. Göz bebeğiniz evlatlarınız bugün çok kutsal bir mesleğe sahip oluyorlar. Eczacılık mesleği ilaç hazırlama sanatı olarak bilinmektedir. Çok eski çağlardan beri hekimler ile başlayan bir iştir. Önce hekimler ilaçları hazırlıyor, daha sonrada bu işi eczacılara devrediyorlar. Ancak eczacılar ve hekimler birbirlerinden kolay kolay ayrılamıyorlar. İlk eczanelerin üst katında muayenelerin olduğu ve hekimler orada muayene ettikten sonra formülleri eczacılara verdiği ve eczacıların bu formülleri hazırladığını bilmekteyiz. Tabi yıllar içerisinde bu formüller hazır ilaçlara dönüştü. Artık hazır ilaçlar verilmekte. Ancak günümüzde yeni ilaçlara ihtiyaçlarımız var. İlaçta dışa bağımlılıktan kurtulmaya ihtiyacımız var. Bu iş içinde Erciyes Üniversitesi’nde ilaç uygulama ve araştırma merkezimiz bulunmaktadır. Siz genç eczacılarımız akademik olarak buralarda çalışmalar yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.(Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz