Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

ERÜ, THE DÜNYA ÜNİVERSİTELER ETKİ SIRALAMASINDA 201-300 ARASINDA 

Bu haber 09 Nisan 2019 - 11:06 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.
ERÜ, THE DÜNYA ÜNİVERSİTELER ETKİ SIRALAMASINDA 201-300 ARASINDA 

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE) tarafından ilk kez yapılan 2019 Dünya Üniversiteler Etki Sıralaması sonuçları Güney Kore’de düzenlenen ‘THE Innovation & Impact Summit’ etkinliğinde açıklandı.
2017 yılına ait kurumsal veriler dikkate alınarak gerçekleştirilen THE 2019 Dünya Üniversiteler Etki Sıralamasında Türkiye’den 13’ü devlet üniversitesi olmak üzere toplam 19 üniversite yer almıştır. Bu sonuçlara göre, ERÜ Dünya Üniversiteler Etki Sıralamasında Türk Üniversiteleri arasında 7. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 5. sırada yer almıştır. THE Etki Sıralama Sistemi üniversiteleri değerlendirirken, Birleşmiş Milletlerin (BM) 17 başlıkta toplanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) arasından seçilen 11 başlık altında üniversitelerin yaptığı toplumsal ve ekonomik etkileri göz önünde bulundurmuştur. Buna göre, ERÜ, BM’ in 11 SDG başlığı altında dünya üniversiteleri arasında aşağıdaki tabloda verilen sıralamalarda yer alma başarısı göstermiştir.
Yayınlanan sonuçlara göre ERÜ, ‘İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme’ ile ‘Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı’ kategorilerinde Türkiye’ deki devlet üniversiteleri arasında 1. başarı diliminde, tüm üniversiteler arasında ise 2. başarı diliminde yer almıştır. Üniversitemiz, ‘Sağlıklı Bireyler’, ‘Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları’ ile ‘İklim Eylemi’ kategorilerinde ise devlet üniversiteleri arasında 2. başarı diliminde yer almıştır. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA