HACILAR’DAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜÇLENDİRME VAKFI YARARINA KERMES

HACILAR’DAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜÇLENDİRME VAKFI YARARINA KERMES

BİR YILDA 2 MİLYONLUK HIRSIZLIK YAPTILAR

BİR YILDA 2 MİLYONLUK HIRSIZLIK YAPTILAR

KTO MECLİS BAŞKANI CENGİZ HAKAN ARSLAN OLDU

KTO MECLİS BAŞKANI CENGİZ HAKAN ARSLAN OLDU

HACI MEHMET ÇARŞIBAŞI, HAKK’A YÜRÜDÜ

HACI MEHMET ÇARŞIBAŞI, HAKK’A YÜRÜDÜ

ÖNEMLİ OLAN İNSANA YATIRIM

ÖNEMLİ OLAN İNSANA YATIRIM

ERÜ’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
ERÜ’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) program düzenlendi. Rektörlük binası önünde bulunan tören alanında düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, geçtiğimiz yıl Türk Milleti’nin ikinci kurtuluş mücadelesine imza attığını ifade ederek; […]


15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) program düzenlendi.
Rektörlük binası önünde bulunan tören alanında düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, geçtiğimiz yıl Türk Milleti’nin ikinci kurtuluş mücadelesine imza attığını ifade ederek; “15 Temmuz gecesi yaşanan bu menfur girişimi canı pahasına püskürten büyük Türk Milleti; FETÖ/PDY örgütü, işbirlikçisi örgütler ile destekçilerine hiçbir zaman unutamayacakları bir ders vermiştir. Tarihi kahramanlıklarla dolu, bağımsızlık ve özgürlükten hiçbir zaman ödün vermemiş bu yüce millet, o gece adeta ikinci kurtuluş mücadelemize imza atmıştır. 15 Temmuz’da ülkemize yönelik hain girişim bir ilk değildir. Bu ihanetin değişik türlerini tarihin çeşitli dönemlerinde hep yaşadık. Çok sayıda vatan evladımız şehit düştü, gazi oldu. Ama hiçbirinde amaçlarına ulaşamadılar. Bilek gücüyle, topla, tüfekle yapamadıklarını hainler vasıtasıyla da başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklar. Millet olarak biz bir oldukça, diri oldukça, beraber oldukça sergiledikleri tüm çirkinlikler boşa çıkmaya devam edecektir. 15 Temmuz gecesi Sayın cumhurbaşkanımız talimatı ile ellerine Türk Bayraklarını alarak sokaklara çıkan ve amacı sadece milli iradeyi, milli egemenliği, ülkenin birlik ve beraberliğini korumak olan silahsız masum halka, bomba yağdıranlar da haindir; dağlarda Mehmetçiğimize kahpece saldıranlar da haindir. Hak ettikleri cezayı görüyorlar ve görmeye devam edecekler. Biz Erciyes Üniversitesi mensupları olarak teröristlere, terör destekçileri ve sempatizanlarına asla taviz vermeyeceğiz. Sayın cumhurbaşkanımızın terörle mücadeleye karşı sergilediği dik ve kararlı duruşunun sürekli destekçisi olarak yeni Türkiye vizyonunda ülkemizin hak ettiği güç ve değere kavuşması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Rektör Güven’in konuşmasının ardından İl Müftüsü Şahin Güven tarafından dualar edildi. Duanın ardından Rektör ve beraberindeki öğretim görevlileri ellerindeki Türk Bayraklarıyla bir süre yürüdü. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz