ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

FERİDE GERDELMAN YAZIYOR…BİZİM DİNİMİZ ÇOCUK EVLİLİĞİNE KARŞI.
FERİDE GERDELMAN YAZIYOR…BİZİM DİNİMİZ ÇOCUK EVLİLİĞİNE KARŞI.

Evet, Peygamberimizin soyu kızı Fatıma ile devam ederken, neden kızlar ve kadınlar bu kadar şiddet görüyor? Müslüman ülkelerinde kadın taşlama ve “Kadınların hakkı yok” diye uydurulan kurallar Peygamberimize göre değil di! Bilâkis peygamberimiz barışçı düşünceli idi. Bizim peygamberimiz kadınlarımızı kölelikten kurtarırken, neden şimdi kadınlarımız köle pazarında satılıyor? Bu peygamberimize karşı değil mi? Peygamberimiz çocuk evliliğine […]

Evet, Peygamberimizin soyu kızı Fatıma ile devam ederken, neden kızlar ve kadınlar bu kadar şiddet görüyor?
Müslüman ülkelerinde kadın taşlama ve
“Kadınların hakkı yok” diye uydurulan kurallar
Peygamberimize göre değil di!
Bilâkis peygamberimiz barışçı düşünceli idi.
Bizim peygamberimiz kadınlarımızı kölelikten kurtarırken, neden şimdi kadınlarımız köle pazarında satılıyor?
Bu peygamberimize karşı değil mi?
Peygamberimiz çocuk evliliğine karşı iken,
Neden “9 yaşında çocuk ile evlenilir” diyorlar ve bu zorlamayı uyduruyorlar.
8 ve 9 yaşın anlamı şu anlama geliyor:
O zamanlarda kız çocukları adet zamanına yaşı başladığı için 8 veya 9 sene sonra evlenme uygun görülüyor idi. Demek ki kızlar 18-20 yaşından itibaren evlenmişler.
Bugün Arabistanda canlı canlı ulu ortamda kadınların başı kesiliyor. Korku filmi gibi izledim. İçim parçalandı. Bizim dinimizde şiddet yok! Bizim peygamberimiz şiddet göstermedi! Bu uydurmalar bizim dine uygun görülmüyor.
“Oku” ve “anlayarak oku”.
Bu yaşanılan bizim peygamberimizin gösterdiği yol değil! Bu yol başka bir yol! Barışçı değil, kinci ve düşmanca bir yol. Şiddet ve o kötü düşünceler bizim peygamberimizden bize ulaşmadı ise, kimi örnek alarak bu kadar kin dolu yaşanılıyor?
Yetim hakkını koruyan bir peygamberimiz varken, yetimin hakkını, yetimin boynunu bükmeye veya çocukların hakkını bugün kimden ve hangi hak ile alıyorlar? Dinimizi iyi göstermek varken, bu kötülük niye?Fakir ve fukaraya yardım eden peygamberimiz varken, neden fakirlerimiz daha çok acı içinde? Gerçekleri bilmeyen ve okumayan, korkarak İslâm dininden kaçmaz mı? Anlayarak okumayan korkarak dinden kaçmaz mı? Dinimizden korku, baskı ve şiddet olmaz!
Dinimizi huzur ile göstermek varken, neden bu şiddet? Her insanın ameli kendisine yazılırken, neden bile bile şiddet uygulanıyor? Ahlak temizliği kitabımızda yazılırken, ahlak için ayetler yazılmış iken, neden ahlak temizliğine geçilmiyor? Herkesin amel defteri kendine. Herkesin orucu ve namazıda kendine. Neden bu kin ve nefret? Namaz kıldıktan sonra kötü düşünce uygun olur mu?
Bir taraftan insan insan ile barış içinde yaşamayı öğrenmeye çalışırken, diğer tarafta müslüman müslümanın canını aldığı zamanında yaşıyoruz. Hangi hak ile veya hangi dinde “insanın canını al” yazıyor? Temiz ahlâklı insan artık bulunmaz oldu. Temiz insan bulunmaz oldu. İnsan insandan korkar oldu. İnsan kendisini bilerek kaybetti… İnsanlığı tüketti.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz