googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

FETÖ imamlarıyla ankesör üzerinden görüşen askerlere hapis cezası

Bu haber 18 Eylül 2018 - 17:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
FETÖ imamlarıyla ankesör üzerinden görüşen askerlere hapis cezası

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün imamları ile ankesörlü telefonlarla ardışık şekilde görüştükleri iddiasıyla tutuklu yargılanan iki ihraç üsteğmene ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde farklı dosyalarda görülen davalarda tutuklu sanıklar Ş.K. ile S.K. ve avukatları hazır bulundu.
Örgüt imamlarının Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarıyla irtibat kurması ve deşifre edilmelerini önlemek, örgütsel gizliliği korumak amacıyla kontörlü veya sabit telefon hatlarından görüşme yaptıkları tespit edilen eski astsubayların tek tek yargılandığı davalarda her iki sanık da üzerlerine atılı suçlamaları reddederek, beraat ve tahliyelerini istediler.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar ihraç üsteğmen Ş.K.’ye ve ihraç üsteğmen S.K.’ye ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası ile tahliyelerine karar verdi.
FETÖ sanıklarına hapis cezaları
Ayrıca aynı mahkemede farklı dosyalarda yargılanan tutuksuz sanıklardan kadın A.A.’ya ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 6 yıl 3 ay, T.Ç.’ye ise ‘örgüte yardım etme’ suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER