Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

GELECEĞİN TASARIMLARI FURNI-TUR’DA YARIŞACAK!

Bu haber 09 Nisan 2019 - 14:06 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.
GELECEĞİN TASARIMLARI FURNI-TUR’DA YARIŞACAK!

*İSTİKBAL VE TÜRKİYE TASARIM VAKFI İŞ BİRLİĞİ İLE YAPILAN YARIŞMADA GELECEK YAŞAM ALANLARINI MULTİDİSİPLİNER TASARIM KÜLTÜRÜ İLE GELİŞTİRMEYİ AMAÇLAYAN İSTİKBAL, TÜRKİYE VE DÜNYA’DA YETENEKLİ TASARIMCILARI MOBİLYAYI TEKRAR DÜŞÜNMEYE VE YORUMLAMAYA DAVET EDİYOR.

Furniture (mobilya), future (gelecek) ve Türkiye isimlerinden oluşan FURNI-TUR; yeni yaşam alanları ve mobilyada globalleşen dünyanın ihtiyaçlarına cevap verecek, estetik algısı yüksek, dijital ve fiziksel deneyimlerin kurgulandığı, esnek ve uyumlu, yaşama alanları odaklı yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Dünya çapında bilinirliğe sahip İstikbal mobilya tasarım kültürünü yaşam alanlarına taşıyan önemli bir yarışmaya imza atıyor. Mobilyanın salt eşya algısından sıyrılıp, gelecekteki yaşam alanlarının vazgeçilmez ögesi olduğu savıyla yola çıkan İstikbal, Türkiye ve dünya’da yetenekli tasarımcıları mobilyayı tekrar düşünmeye ve yorumlamaya davet ediyor. Boydak Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in fikir öncülüğünü yaptığı FURNITUR’un lansmanı için mimarlık ve sanat tarihinde çok önemli bir yeri olan Mimar Sinan Anma Günü özellikle seçildi. Yaptığı her projeyle Kayseri şehrinin değerlerini sahiplenen ve katkı sunmayı amaçlayan Boydak Holding FURNI-TUR’u sanatçılığı ile hala ulaşılamamış bir değer olan, Kayseri ve Türkiye’nin çok önemli bir sanatçısını anma gününde başlattı. Uluslararası tasarım yarışmasının fikir ortağı olan Türkiye Tasarım Vakfı ile önümüzdeki yıllarda geleneksel olarak devam etmesi ve bir tasarım platformuna dönüşmesi planlanıyor. Tüm dünyadan tasarımcıların www.furni-tur.com adresinden katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019. Türkiye Tasarım Vakfı ve güçlü jüri üyeleri ile de dikkat çeken yarışma kazananlarına para ödülünün yanında sunduğu prestij ve deneyimle de oldukça dikkat çekici. Kazananların 17 Haziran’da açıklanacağı web sitesinden yarışma ile ilgili tüm detaylara ulaşmak mümkün. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA