MELİKGAZİ KIYAFET EVİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI…

MELİKGAZİ KIYAFET EVİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI…

70 YAŞINDAKİ ADAM TARLADA ÖLÜ BULUNDU

70 YAŞINDAKİ ADAM TARLADA ÖLÜ BULUNDU

ERÜ’DE “4. ULUSAL ECZACILIK ÖĞRENCİ KONGRESİ FARMAKON ERCİYES 2018” BAŞLADI

ERÜ’DE “4. ULUSAL ECZACILIK ÖĞRENCİ KONGRESİ FARMAKON ERCİYES 2018” BAŞLADI

KOLTUĞA OTURAN MİNİK VALİ: ACİLEN TEKLİ EĞİTİME GEÇİLMELİ

KOLTUĞA OTURAN MİNİK VALİ: ACİLEN TEKLİ EĞİTİME GEÇİLMELİ

AK İL BAŞKANI ÖZDEN: KAYSERİ İL TEŞKİLATI SEÇİME HAZIRDIR

AK İL BAŞKANI ÖZDEN: KAYSERİ İL TEŞKİLATI SEÇİME HAZIRDIR

GEREĞİ NEDİR CUMHURBAŞKANI?
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 14 Şubat 2018 - 14:35:32

Partisinin grup toplantısından sonra gazetecilere kısa açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, bir basın mensubunun İlker Başbuğ’un, “Afrin siyasete alet edilmesin” sözlerini hatırlatması üzerine, “Ben bunu az önce duydum ve bir Genelkurmay Başkanı’ndan, emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Yazıklar olsun gereği yapılacak” cevabını vermiş….

Önce kestirmeden sorayım…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan… Burada vurguladığınız “…gereği…” nedir? Aslında bu sözü söylerken, gereğinin ne olduğunu da açıklamanız gerekirdi diye düşünüyorum.

Hani gece yarısı, sabaha karşı evinden derdest mi ettireceksiniz? Tekrar emir verip tutuklatıp zindana mı attıracaksınız, vatandaşlıktan çıkarıp yurt dışı mı ettireceksiniz, nedir “…gereği…” acaba…

Genelkurmay başkanları ya da önceden devlette görev yapmışlar emekli olunca fikirlerini açıklayamazlar mı? Ya da “Afrin siyasete alet edilmesin” demek haddi kime ait? Ya da siz istemiyorsunuz diye hiç kimse mi söyleyemez?

Demokrasilerde herkes, fikirlerini hür olarak açıklarlar, karşı fikri olan da aynı şekilde cevap verir, “…gereğini…” düşünülmez.

Türk Silahlı Kuvvetleri, milletin ordusudur, şahsılara ait değildir. O ordunu içinde milletin evlatları vardır. Çürük raporu almamış, para vererek askerlikten kaçmamış, mertçe cesurca görevine gitmişlerden oluşur.

Devlet adamı, ordu üzerinden siyaset yapmaz…

Evladı şehit olmuş babaya, basın önünde telefon açıp “Vatan sağ olsun” demez. Gidecekse başsağlığına, basını peşine takmaz. Her gün bir toplantıya katılıp, tek başına muhataplarına, muhaliflerine solo saldırılarda bulunmaz.

Bunları yaptığınızda “Siyasete alet ediyorsunuz” olur. En azından ben böyle düşünürüm.

Yaptığınız konuşmalarınızda sürekli muhalif düşünenlere saldırıyor, en hafifinden vatan haini ilan ediyorsunuz. Hakaretler yağdırıyorsunuz.

Neden?

Size aslında TCK’nın 299 ncu maddesinde korumalı olmasanız, neler diyen çıkar. Ama benim kişisel kanaatim odur ki koruma kalkanı arkasına sığınarak yaptığınız konuşmalara karşı aynı tondan ve üslupdan cevap vermek, aklı başına bir insanın onuruna sindirebileceği şey değildir.

Evet, ben de diyorum, ordumuz terörle mücadele ederken, buradan siyasi çıkar sağlama amacından vazgeçin.

Bakın, bir taraftan ABD’ye kafa tutuyorsunuz, diğer taraftan üstleri kapatmıyorsunuz. Geliyor bir Amerikan şirketi, Karabük Demir Çelik fabrikasından hisse alıp ortak oluyor, “Alamazsınız” demiyorsunuz…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Nevzat Tandoğan sokağının adını “Zeytin dalı” olarak değiştirmeye ve bu şekilde de ABD elçiliğinin adresiyle oynamaya kalkıyor. Oysa ABD elçiliği, adresini Atatürk Bulvarından alıyor, farkında değilsiniz.

Amaç, ABD elçiliğini adresinde etkili olmak mı Nevzat Tandoğan adını silmek mi, hangisi?

Aslında “…gereğini…” yapacağınız bir şey var…

Hani demiştiniz ya “MAN adası belgeleri gerçekse bu makamda oturmam” diye. Belgelerin gerçek olduğu mahkeme kararı ile kesinleşti, ne yapmayı düşünürsünüz? Bunun “…gereği…” nedir?

Üç ihtimal var…

Bir; duymazdan gelmek…

İki, kararı veren mahkeme heyetindekileri “Fetöcü” diye içeri attırmak…

Üç ki böyle bir ihtimal görünürde yok, söylediğiniz sözün gereğini yapmak…

Çünkü “Gerek” böyle yapılır…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz