ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

GHSİM KADİR HAS GENÇLİK MERKEZİ DOĞA KULÜBÜ VE GÖÇER’DEN ÖRNEK FAALİYET
GHSİM KADİR HAS GENÇLİK MERKEZİ DOĞA  KULÜBÜ VE GÖÇER’DEN ÖRNEK FAALİYET

Kulüp sorumlusu Mustafa Göçer çocukların fidan dikerken gözlerinden yansıyan sevinç tarif edilemez dedi. Çocukların Yılanlı Dağında yanan fidanların yerlerine taze fidanlar diktiklerini ve o fidanlara da annelerinin isimlerini koyduklarını söyledi. Bu güzel davranışın bütün Türkiye’ye örnek teşkil etmesi gerekliliğini belirten Göçer toplumsal duyarlılığın daha çok yükselmesinde bu tarz örneklerin çoğaltılması gerekliliğini vurguladı. Göçer “Bu hususta […]

Kulüp sorumlusu Mustafa Göçer çocukların fidan dikerken gözlerinden yansıyan sevinç tarif edilemez dedi.
Çocukların Yılanlı Dağında yanan fidanların yerlerine taze fidanlar diktiklerini ve o fidanlara da annelerinin isimlerini koyduklarını söyledi. Bu güzel davranışın bütün Türkiye’ye örnek teşkil etmesi gerekliliğini belirten Göçer toplumsal duyarlılığın daha çok yükselmesinde bu tarz örneklerin çoğaltılması gerekliliğini vurguladı.
Göçer “Bu hususta atılabilecek olan ilk adımlarınsa ülkemiz genelinde GHSİM ve Okullar bünyesinde Kayseri örnek alınarak Tabiat kulüplerinin başlatılmasıdır.” dedi.
Çocuklara ilk hafta sınıflarda ders verdiğini söyleyen Göçer, ikinci hafta Orman İşletmesi Fidan yetiştirme merkezinde görsel olarak ders verdiğini, üçüncü haftalarında ise yine Kayseri Orman Bölgenin ağaçlandırma alanında kurallarına tam uygun olarak gerçek fidanlar diktiklerini söyledi.
Çocukları çok küçük fidanlarla değil de normal fidanlarla ve bu işin her yönü ile kaynak yeri olan Orman İşletmesi çalışma sahaları dahilinde yetiştirilmelerinin çocukların hem kişisel gelişimlerine hem de yaptıkları işin ciddiyetine odaklanmalarını sağladığını vurguladı.
Böylesine ciddi kurumlarla iletişim içerisinde olmanın çocukların kendilerini önemli hissetmelerinde de büyük rol oynadığını söyleyen Göçer, onları sevgi ile yormadan, sıkmadan ve ciddiye aldığımızı hissettirerek yetiştirmeliyiz. Çünkü yarınlarımızı onlara emanet edeceğiz. “ şeklinde konuştu.
Göçer bütün çocuklarımız ağaç dikmeyi, tohum dikmeyi, çevre temizliğini, çevre ayak izlerini, geri dönüşümü, toprağın önemini, enerjinin ve sunun tasarruflu kullanılmasını… Öğrenmeli ve aynı zamanda bir doğa korumacı olarak yetişmelidir. Diyerek sözlerini noktaladı. MEHMET FATİH KAYMAZ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz