BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

GÜLDÜR GÜLDÜR ŞOV…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 9 Nisan 2018 - 13:26:46

AK Parti Aydın 6. İl Olağan Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun salı günkü TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmaya değinerek: “Öyle ahlaksızca, öyle terbiyesizce, öyle haysiyetsizce ifadelere sarıldı ve şahsıma saldırdı ki inanın bana ben bu kişinin seviyesine inmeyi kendime zül addederim. Üstat Necip Fazıl böylelerine ‘alçak’ demezdi, üstat ‘alçak’ kelimesinin bir seviye belirttiğine inandığı için böylelerini ‘çukur’ diyerek tarif ederdi. Bu zat da öyledir, yani çukurun ta kendisidir. Hatta bu zat sadece çukur da değil aynı zamanda kullanıldığı ifadelerle kanalizasyon çukurunda debeleniyor. Bu zannediyor ki ben de ağız var, her ifadeyi kullanırım. Senin o kullandığın ifadeleri biz unuttuk. Biz dahasına da muktediriz de bulunduğumuz makamlar buna müsaade etmiyor.”

Evet doğru söylüyor, söylüyor ve unutuyor. Kendi aleyhine olunca “Çukur” oluyor, kendi söyleyince galiba baş tacı…

Hadi gelin hep beraber gülelim…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan devam ediyor: “Bu zatın söylediği öyle şeyler var ki ülkemize ve milletimize olan sorumluluğumuz gereği bunları cevaplamadan geçemeyeceğiz. İfadelerine baktığımız da bir insan nasıl bu kadar cahil olabilir, nasıl bu kadar ülkesinden ve dünyadan bihaber olabilir, açıkçası anlayamıyoruz.” Diyerek devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun kanun hükmünde kararname ile faizin düşeceğini sandığını sanarak, şöyle devam ediyor: “Mesela bu zat, istihdamın kanun hükmünde kararname ile sağlanabileceğini sanıyor. Bu zat, ticari borçların kanun hükmünde kararname ile sıfırlanabileceğini düşünüyor. Mesela bu zat, iç ve dış borçların kanun hükmünde kararname ile hal olabileceğinin hayalini kurabiliyor. Hatta bu zat, ‘Çalışmayan adam borçlanıp kendine beyaz eşya alıyor sonra da borcunu ödeyemeyip, tefeciye mahkum oluyor. Ben bu düzeni bozacağım.’ diyor. Aman ya Rabbi, bu ne cehalet.”

Kılıçdaroğlu’nu “KHK ile…” dediğini anlamamış ki karşısındakine “Cahil” diyor. Oysa Kılıçdaroğlu’nun sözü anlamlı (Manidar) idi. Her şeyi, kış lastiği düzenlemesini bile KHK ile yaparken, bunları da yap gibisinden…

Hadi gelin bu cevaba da birlikte gülelim, hatta kahkaha bile atabilirsiniz…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, farkında olmadan, çünkü ne dediğinin farkında olmasa, bu sözleri eleştiri değil, övgü olduğunu bilirdi. Şöyle diyor. “Ömründe devletten aldığı maaş dışında kendi emeğiyle, kendi alın teriyle, kendi becerisiyle, kendi yeteneğiyle tek kuruş kazanmamış adama ana muhalefet partisini teslim ederseniz işte böyle zırvalar.”

Buna da gülmekten kasıklarınız patlar. Kılıçdaroğlu, çalışma hayatında “Devlet Memurluğu” dışında bir iş yapmadı ki!… Ticaretle uğraşmadı ki… Oğullarının gemicikleri de yok ki… Bir tarafta adama (Kılıçdaroğlu’na) “Çukur” derken diğer taraftan dürüstlük abidesi olduğunu ifade edecek kadar ne dediğinin farkında değil. SSK Genel Müdürlüğü dahil, memuriyet döneminde çalıp-çırpmadığını eleştiriyor. Ne gaflet…

16 yıla yakın süredir SSK sizin yönetiminizde ama, halen zarar ediyor, farkında mı değil acaba…

Devam ediyor Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Çocuklarının evini nasıl aldığının hesabını veremeyip, yakasına yapışan bir gazeteye, bu evi üç kuruşa satmak zorunda kalan bir adama milletimiz ülke ekonomisini teslim etmez. Hep söylüyorum, iş bilenin, kılıç kuşananındır. Biz hamdolsun 15 yıldır işimizi de yaptık, gerektiğinde kılıcımızı da efeler gibi kuşandık.”

Bu iddia aslında şöyle olmalıydı…

“Kızının evinin değerini yüksek olduğu iddiasında bulunan gazete, sonunda söyledikleri kadar değeri olmayan evi almak zorunda kaldılar…”

Aslında bu söz karşısında “Madem o kadar değerliydi, sen alaydın…” derler, epey kar ederdi…

18. yüzyıl Osmanlı sadrazamlarından Koca Mehmet Ragıp Paşa’nın gazelinde yer alan bu mısra-i berceste (En güzel ve en kuvvetli olan mısra), Mısır Beylerbeyliği sırasındaki tecrübelerini yansıtır.

“Meyan-ı güft ü gûda bed-meniş îhâm eder kubhun, Şecaat arzederken merd-i kıptî sirkatin söyler.”

Günümüz Türkçesiyle karşılığı bu dizelerin şu şekilde: “Mayası bozuk olanlar, söz esnasında farkında olmadan kabahatlerini îma ederler.”

Nitekim Kıptî (Hint’ten gelerek Avrupa’nın çeşitli yerlerine yerleşen Çingeneler) beyi de, kahramanlığını anlatmak için hırsızlıkları ile övünürmüş…

Gelelim bir güldürü sözüne daha…

Şöyle diyor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş’in siyasetlerindeki letafetleri düşünüldüğünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu zilletin daha iyi anlaşılabilir. Tıpkı boş çuval gibi bıraktığınız anda yere yığılıyor, diyeceğim ama içi boş da değil. Bu çuvalın içi cüruf dolu cüruf. Kin dolu, nefret dolu, hakaret dolu, ‘Zulüm 1453’te başladı.’ diyenlerin ihanetiyle dolu.”

Bu söz, gezi olayları sırasında duvarlarda görüldü ve kimin yazdığı belli değil. Ancak gezi olaylarının içinde bulunanların üzerinde kaldı. Zulüm mü değil mi, orasını tarih bilecek. Ama sizin de benzer bir sözünüz yok mu? Mesela bir milletvekiliniz, cumhuriyet için 90 yıllık reklam arası” demişti. Eşiniz hanımefendi “90 yıllık enkaz” demişti. Bu sözleri de tarih yazdı…

Saydığı parti genel başkanlarına gelince…

Birbirlerine girerken bile zarafeti elden bırakmazlardı, doğru… Hatta onlar, tartışmak için bir araya gelebilecek kadar cesur, bir araya gelebilecek ve tartışabilecek kadar bilgili ve nazik insanlardı. Onar bugün hayatta olsalardı, zaten Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak sen olmazdın ki!…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz