CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ VALİ KAMÇI’YI ZİYARET ETTİ
GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ VALİ KAMÇI’YI ZİYARET ETTİ

Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti.  Çeşitli ş ziyaretleri için 2 günlüğüne Kayseri’ye gelen Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac, önce Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti. Büyükelçi Paul Isaac’ı önce Valilik şerefe defterini imzaladı. Büyükelçi Paul Isaac’ı makamında ağırlayan Vali Süleyman Kamçı, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve […]

Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti. 
Çeşitli ş ziyaretleri için 2 günlüğüne Kayseri’ye gelen Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac, önce Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti. Büyükelçi Paul Isaac’ı önce Valilik şerefe defterini imzaladı. Büyükelçi Paul Isaac’ı makamında ağırlayan Vali Süleyman Kamçı, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet yetkililerimiz olmak üzere dünyanın bütün devletleriyle iyi ilişkiler içerisinde olmaya gayret gösteren bir ülkeyiz. Kayseri de dünyanın bütün ülkeleriyle ticari ilişkileri olan bir il. Sayın Büyükelçi bugün ve yarın, iş insanlarımızla, Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi ve Ticaret Odası temsilciliklerimizle görüşecek. Amaç, Kayseri ilimizden de Güney Afrika’ya yapılan dış ticaretin artırılması yönünde olacaktır. Bu tür bağlantılarla ülkemizde ve ilimizde olan dış ticaret hacmi daha yükseklere çıkar diye düşünüyoruz ve Sayın Büyükelçi’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
“KAYSERİ BİZİM İÇİN STRATEJİK BİR ŞEHİR”
Ticaret ve sanayi anlaşmalarında şehirlerde yapılan çalışmaları önemli bulduklarını kaydeden Büyükelçi Paul Isaac ise, “Benden önceki büyükelçimiz burayı ziyaret etmişti, ben de ilişkilerimi devam ettirmek istiyorum. Bu benim ilk ziyaretim ama son ziyaretim olmayacak. İki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek isteyen bir Vali ile daha sonra görüşmek ve ilişkileri sürdürmek isteriz. Kayseri büyükelçiliğimizin belirlediği stratejik şehirlerden biri, bu kapsamda ekonomik işbirliği geliştirmeyi düşündüğümüz illerin başında geldiği için de bu ziyaretimizi yaptık. Güney Afrikalı iş insanlarını getirebilir ve ortak projeler yapabiliriz. Aynı zamanda özellikle ilinizden Güney Afrika’ya ziyarette bulunmak iş insanlarına destek olabiliriz. Bu, yalnızda Güney Afrika değil, tüm Afrika kıtası için yapılan bir yatırım olacaktır. Güney Afrika kıtanın giriş noktası olduğu için burada yapılacak olan yatırımlar, 1 milyar nüfuslu tüm Afrika kıtasına hitap edecek. Ayrıca sadece Güney Afrika ve Afrika’da değil birlikte 3. dünya ülkelerinde de ortak çalışmalarımız olabilecektir” ifadelerini kullandı.
(Kurum Haber)

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz