Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

GÜVEN: KASIM İTİBARİYLE 466 TIR YARDIM YAPTIK

Bu haber 16 Kasım 2018 - 15:46 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
GÜVEN: KASIM İTİBARİYLE 466 TIR YARDIM YAPTIK

İl Müftüsü Doç Dr. Şahin Güven: “Mevlid-i Nebi programımıza bütün halkımızı davet ediyorum” dedi.
İl Müftüsü Şahin Güven düzenlediği basın toplantısında sınır dışına Kasım ayı itibariyle toplam 466 tır yardımın yapıldığını söyledi.
Güven, hafta içerisinde düzenlenecek olan Mevlid-i Nebi programlarının içeriği hakkında bilgi verdi. Yapılacak olan programa bütün halkın davetli olduğunu belirten Müftü Güven, “19 Kasım 2018 Pazartesi akşamını Salı akşamına bağlayan gece peygamber efendimizin doğduğu gece olarak mevlit kandilini idrak edeceğiz. Bu vesileyle Diyanet İşleri Başkanlığımız 17-25 Kasım tarihleri arasını Mevlid-i Nebi haftası olarak belirledi. Yarın İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinliklerimiz ile başlamış olacak. Bizler de Kayseri İl Müftülüğü olarak 18 Kasım Pazar akşamı Mevlid-i Nebi ana programımızı icra edeceğiz. Bu programa bütün halkımızı davet ediyoruz. Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Dr. Burhan İşleyen hocamızın iştirak edeceği, konuşma yapacağı bu programa bütün halkımızı davet ettiğimizi belirtmek istiyoruz” diye konuştu.
Bu tür gecelerde neler yapılması gerektiğine de değinen İl Müftüsü Şahin Güven: “Bu tür gecelerde özellikle nafile ibadetler yapmak, Kuran-ı Kerim okumak ve tesbihatta bulunmak tavsiye edilen hususlardandır. Ayrıca her bir camimizde gerçekleştireceğimiz programlarımızda da halkımız dini bilgilerini sunmaya çalışacağız” dedi. İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak her ay sınır ötesindeki muhtaç vatandaşlara tır yardımında bulunduklarını vurgulayarak; “Mağdur ve muhtaç kardeşlerimize yardımlarda bulunuyoruz. 15 tır yardımımızı inşallah Kasım ayının 19’unda saat 11:00’de Melikgazi İmam Hatip Lisesi’nden gençlerimiz ile birlikte uğurlayacağız. Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi olarak 451 tır yardım gönderdik. Kasım ayı itibariyle göndereceğimiz 15 tırla birlikte 466 tır yardım yapıyor” şeklinde konuştu. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA