BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

“GÜZAF”LI LAF’A DEVAM…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 10 Ağustos 2017 - 13:11:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kılıçdaroğlu, çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Türkiye’de adalet yokmuş, özgürlük yokmuş. Yahu Ankara’dan İstanbul’a yürüdün. Senin güvenliğini kim aldı? O kadar vatandaşa zulmettin, senin güvenliğini kim aldı? Yahu bu hükümet aldı ya, bu hükümet sana bu imkanları verdi” dedi…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya’da yayın yapan Focus dergisinden Frank Nordhausen’ın sorularını yanıtlarken ne demiş?

Cevap, Focus dergisinden Frank Nordhausen’ın yazdığına göre ki CHP tekzip etmiş, “Ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır Türkiye’de halihazırda hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını söylüyorum, ne canınız ne de mal ve mülkünüz için. Devlet elbette terör organizasyonlarının propagandasına karşı önlemler almalıdır. Maalesef yasaların geçerli olmadığı ve adaletsiz bir dönemde yaşıyoruz. Dünyanın güvenini yeniden kazanmak için Türkiye acilen normale ve demokrasiye geri dönmek zorunda.”

Eğer cevap tam da böyle ise, ifade, anlatım yanlış. Peki doğru tarafı hiç yok mu? Bunu tartışmak için “Güvenlik” kelimesinden ne anladığınızı bilmemiz gerekir.

Eğer Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ” Yahu Ankara’dan İstanbul’a yürüdün. Senin güvenliğini kim aldı? O kadar vatandaşa zulmettin, senin güvenliğini kim aldı? Yahu bu hükümet aldı ya, bu hükümet sana bu imkanları verdi” sözünde arayacaksak, CHP Genel Başkanının sözüne hak vermemek mümkün değil. Devlet ve özellikle iktidar, asli görevi olan “Güvenlik” konusunu “Lütuf” olarak gösterirse, demek ki “Lütuf” göstermeyeceği kesim için güvenlik yok demektir.

Eğer gerçekten de CHP Genel Başkanının “Adalet yürüyüşü” sırasında vatandaşa zulüm ettiyse ve bu zulme hükümet olarak göz yumduysan, yine CHP Genel Başkanının söylediği doğru oluyor.

Eğer “Adalet yürüyüşü”ne anayasal bir hakkın kullanılması olarak bakacaksak, “…bu hükümet sana bu imkanı verdi…” derken, yine keyfi hukuk uygulamasının varlığını anlamamız gerekir ki CHP Genel Başkanının “Yanlış” olan ifadesinden doğruluk payı çıkarmamız gerekecek.

Kürsülere, meydanlara çıkıp desteksiz sallamak, devlet yönetmek demek değildir. Devlet yönetmek, ciddi, ciddi olduğu kadar da ülkenin ve milletin geleceği için önemli bir görevdir.

Bakın en son olaydan bir örnek vereyim…

Fotoğrafta iki polis, biri erkek, diğeri kadın. Aksaray’da, Pazaryerinde yaşlı bir kadını alıyorlar. Suçu varsa, şüpheliyse, mahkeme kararı da varsa, elbette her yerden alacaksın, hukuk gereği budur. Lakin, “Şüpheli” iken teşhir etmeyeceksin, çünkü bu olayda da olduğu gibi, suçsuzluğu otaya çıkarsa, kişisel hak ihlali kaçınılmaz olur. Gözaltına alınan kadının şikayetçi olmamış olması, sonucu değiştirmez, bu bir…

İkincisi, kadın polisin baş örtüsü…

Kıyafet yönetmeliğini değiştirdin, kadın çalışanlara ve beraberinde kadın polise de başını örtme hakkı verdin. Buraya kadar tamam, itiraz etsek de verdin. Ama kural da koydun, “…üniforma renginde, desensiz…” diye. Kadın polisin başındaki örtüyü ya da eşarbı gördün mü? Renkli ve güllü-çiçekli…

Sözü söylüyorsunuz da, gerisini geçtik, önü de arkası da “Güzaf” oluyor…

Bir diğer örnek…

Siz oraya buraya “Eyyyy…” çekerken, burnumuzun dibindeki Yunanistan, Türkiye’nin 18 tane adasını kendi hakimiyetine geçirdi, farkında mısınız?

Demek ki “Eyyyyy…” den sonrası da “Güzaf” oluyor…

Hadi oradan…

AKP iktidarı olarak 15 seneden beri “Güzaf”sınız. İzmir Atatürk Lisesinin Türgev vakfına tahsis etmek de bir amaca doğru yürüyüşün simgesidir.

O nedenle de bazı şeylerin gereğini yapmaktan geri duruyorsunuz.

Ayrıca, Karadeniz seyahati sırasında AKP örgütüne verdiği mesaj da “Davası”na bir göndermedir. Ne demek istediğini biz anlıyoruz. Anlamayanlara varsın bu yazımız da…

Gerisi mi?

Gerisini boş verin, ilerisi bile “Güzaf.”

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz