Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

GÜZELKÖY’DE DAMLAMA SULAMA İLE TARIMDA VERİMLİLİK ARTACAK

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 16:07 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.
GÜZELKÖY’DE DAMLAMA SULAMA İLE TARIMDA VERİMLİLİK ARTACAK

Melikgazi ilçesinde yer alan Tarım ve kırsal alanlarda üretimin daha verimli hale gelmesi konusunda da Melikgazi Belediyesi olarak bir proje hazırladıklarını belirten BaşkanMemduh Büyükkılıç, bu proje kapsamında ilk çalışmanın Güzelköy bölgesinde 11 km uzunluğunda damlama tesisatı döşeyerek gerçekleştirdiklerini söyledi.

Cuma namazı sonrası Güzelköy halkı ile sohbet eden ve bölge halkına Damlama Sistemi İle Sulama bilgisi veren Başkan Memduh Büyükkılıç, sulama teknikleriyle ilgili şu bilgileri aktardı: “Vahşi sulama ve yağmurlama sulama, verimi düşürmektedir. Eski tekniklerle sulama yapıldığında verim düşüyor, üstelik su israfı söz konusu olmaktadır. Verim düşünce tarlanın değeri azalmaktadır. Hangi ürünü yetiştirirseniz yetiştirin, damlama sulama yapmalısınız. Damlama sulamanın maliyetli olduğu söyleniyor ama yağmurlama sulama için harcanan emek ve teçhizat masrafı daha fazladır. Damlama sulama tarımda verimliliğin artırılması açısından çok önemli. Yağmurlama sulamada toprağa fazla su veriliyor ve toprak normal haline dönene kadar aradan günler geçiyor”

Mahalle Muhtarlıkların, belediye birim müdürlerin ve bölge halkının katıldığı Damlama Sistemi İle Sulama tanıtım toplantısında Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin batı ile doğusu arasında geniş bir alanda hizmet verdiklerini ancak Melikgazi hizmetlerinin her an her yerde olduğunu sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA