YEREL
Giriş Tarihi : 17-10-2022 14:43

5. KAYSERİ KİTAP FUARI, 3 GÜNDE 261 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLADI

5. KAYSERİ KİTAP FUARI, 3 GÜNDE 261 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen Kayseri Kitap Fuarı, kitapseverler tarafından yoğun ilgi görürken, fuarı 3 günde 261 bin 325 kişi ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri’nin okuyan ve okutan kent olması için gayretleri sürerken, bu kapsamda açılan ve geleneksel hale gelen 5. Kayseri Kitap Fuarı, kitapseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Fuarın en gözde ziyaretçileri gençler olurken, fuarı gezen kitapseverler, hem kitaplarla hem de kitapların yazarlarıyla buluşma fırsatı yakalıyor.

3 günde 261 bin 325 kişiyi ağırlayan fuarda, 7’den 70’e kitapsever yüzlerce kitap standının yanı sıra birbirinden keyifli söyleşiler ve etkinliklere katılıyor.

BİRBİRİNDEN ÜNLÜ YAZAR VE ŞAİRLER OKURLARIYLA BULUŞUYOR

Her gün onlarca farklı yazarın imza günleri ve söyleşi etkinliği düzenlediği fuarda, ilk 3 günde Mehmet Ali Bulut, Şükrü Erbaş, Mete Yarar, Savaş Ş. Barkçin, Mehmet Emin Ay, Kahraman Tazeoğlu, Ziya Selçuk, Bircan Yıldırım, Tuğba Coşkuner, Nurdan Damla, Murat Akan, Ozan Bodur, Sıtkı Aslanhan, Serkan Karaismailoğlu ile Sinan Akyüz sevenleriyle ve okurlarıyla buluştu.

Ayrıca fuarda etkinlik kapsamında, 18 Ekim’de Serdar Tuncer, Saliha Erdim, 19 Ekim’de Alişan Kapaklıkaya, 20 Ekim’de Bestami Yazgan, Abdurrahman Uzun, Hatice Kübra Tongar, 21 Ekim’de Nurullah Genç, Beyhan Budak, 21-22 Ekim’de Zekeriya Efiloğlu, 22 Ekim’de Nihat Hatipoğlu, Sinan Yağmur, Bilal Sami Gökdemir ve 23 Ekim’de İlber Ortaylı, Serhat Yabancı, Ahmet Şimşirgil, Ahmet Turgut kitapseverlerle bir araya gelecek.

FUAR, MİNİK ZİYARETÇİLER İLE DOLUP TAŞIYOR

Fuarın en dikkat çeken ziyaretçileri ise yine minikler oluyor. Fuarı gezen öğrenciler kitap fuarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, başta Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler. Kitap fuarını ziyaret eden minik öğrencilerin heyecanları ve mutlulukları gözlerinden okundu.

Kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan, 5. Kayseri Kitap Fuarı’nın kapıları 23 Ekim Pazar gününe kadar ziyaretçilerine açık olacak.

AdminAdmin