GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2024 15:00   Güncelleme : 24-05-2024 15:03

AĞAÇ DEDE: DİYANET TV'YE TEŞEKKÜR EDERİM

AĞAÇ DEDE: DİYANET TV'YE TEŞEKKÜR EDERİM

AĞAÇ DEDE: DİYANET TV YE TEŞEKKÜR EDERİM. AYNI HASSASİYETİ DİĞER TV’LERDEN BEKLİYORUM!...
(Ülkemiz genelinde belediyelerin başarısı verimli topraklar üzerine beton ya da asfalt dökmek olmamalıdır. Belediyelerin başarısı ekilebilir toprakları korumak ve çoğaltmak olmalıdır...).

TV VERMEYE ÇALIŞTIĞIM MESAJLAR:
1.Benim gibi “duyarlıyım” diyebilen en az 5 bin insanın çıkabileceğini, onlarla ülkemizdeki  köylerin tamamına gidilebileceğini köylüyle birlikte çalışabileceğini, sinerji oluşacağını, o sinerji etkisi ile küçük adımlar, büyük adımlar el ele verebileceğimizi ve çok kısa sürede ülkemizin orman olacağını anlatmaya çalıştım.
2.Ağaçlar çoğaldığında suyun ve toprağın çoğalacağını, ekmeğin çoğalacağını anlatmaya çalıştım.
3.Ağaçların sadece bir elbiseleri olduğunu ve eskidiğinde onararak giyindiklerini; insanlarında ağaçları örnek alarak az giyecekleri, eşyaları… Olması gerekli olduğunu (herkesin her türlü israftan uzak durmaları gerekli olduğunu) anlatmaya çalıştım.
4.Ağaçların kendi kök topraklarından ve yapraklarından beslendiklerini açıkladım. Ağaçlar gibi her insanın, her köyün, her şehrin her ülkenin kendi topraklarında (YAKIN YERLİ) doymaya başlaması gerekli olduğunu anlatmaya çalıştım. Bu hususta BİTKİ ŞEHİRLERİ önerdim ve her inanın aynı zamanda üretken olabileceğini vurguladım.
5.Tonumun nasıl ekileceğini anlatmaya çalıştım.
5. Denizlerde savaş gemileri ve başka ülkelerde üsler olmaması gerekli olduğunu (dünyadaki tehdit unsurunun kalkması gerekli olduğunu) ve sadece bir yılda silahlanmaya harcanmakta olan 2 trilyon dolarla dünyamızın sadece iki yılda onarılabileceğini, su, gıda ve iklim krizinin unutulacağını anlatmaya çalıştım.
6.Ulu Allah’ın bize bir cennet verdiğini, bizimse o cennetin ırmaklarını, topraklarını (gıdayı) kirlettiğimizi, dünya genelinde %70 olan orman miktarını%30 civarına indirdiğimizi, ormanlar azaldığı için suyun azaldığını,  suyla birlikte toprağı, gıdayı azalttığımızı,  çeşitliliği tükettiğimizi ve tüketmekte olduğumuzu… Sonuç olarak en büyük emanet olan dünyanın dengelerini bozduğumuzu ve bu emaneti düzeltmeye çalınmadan ellerimizi açarak yeni bir cennet istemenin çok eksik olacağını anlatmaya çalıştım.
7. Kirlenen su ve topraklarla tüm can lıların yaşam hakkını yok ettiğimizi bunun en büyük kul hakkı olduğunu ve ülkemizi ormanlaştırmak için çalışmanın ibadet olacağını anlatmaya çalıştım… (Orman toprağı suyu temizler ve çoğaltır)..
8.Tabii ki İsrail’i ona ve her türlü teröre güç verenleri kınadım. Her ülke huzur içerisinde kendi toprağında yaşamalı ve doymalıdır.

AdminAdmin