SİYASET
Giriş Tarihi : 29-05-2023 15:56

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDI...

TÖREN'DE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN “TÜRKİYE YÜZYILI” VURGUSU DİKKAT ÇEKTİ... MSB KAYSERİ BİRİNCİ SIRA MİLLETVEKİLİ HULUSİ AKAR MAZBATA TÖRENİNE KATILMADI...

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDI...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 14 Mayıs Genel Seçimleri’nde AK Parti’den seçilen 4 milletvekilinin mazbata törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, Türkiye Yüzyılı vurgusu yaparak, “Bu yeni yüzyıl inşallah Türkiye’nin yüzyılı olacak” dedi.

Başkan Büyükkılıç, 14 Mayıs Genel Seçimleri’nde milletin iradesiyle AK Parti’den Kayseri milletvekili seçilen Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahit Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy’un mazbata törenine katıldı.

Adalet Sarayı’na Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG ile gelen Başkan Büyükkılıç, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, “Her şeyden önce milletin iradesine saygı duyuyor ve teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden Cumhurbaşkanlığı görevinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

“KAYSERİLİ HEMŞEHRİLERİMİZE ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türkiye Yüzyılı vurgusu yapan Başkan Büyükkılıç, Kayserililere teşekkür ederek, “İnşallah bu yeni yüzyıl inşallah Türkiye’nin yüzyılı olacak. Bu yüzyılda hakikaten Türkiye’mizi en güzel şekilde temsil edecek, dünyada yine ses duyuracak çalışmalar yine devam edecek. Kayseri özelinde de Kayserili hemşehrilerimize özellikle teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar kendilerine yakışanı yaptılar” diye konuştu.

Vatandaşların iradesine saygı duyarak teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, “Milletvekillerinin mazbataları hayırlı olsun, milletvekilliği hayırlı olsun. Hep beraber dayanışma içerisinde çalışmaları sürdüreceğimize inanıyorum ve görüyorum. İstikrarın kazandığını görmekten de ayrıca keyif aldığımızı buradan paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“BAŞKALARINA HAYRAN KALMAK DEĞİL, KENDİMİZE SAHİP ÇIKMAK”

Büyükkılıç, konuşmasının sonunda sözlerini yerli ve milli TOGG’a getirerek, “Hakikaten ‘yapamaz diyenler, aslı yok diyenler, fabrikası yok’ diye dalga geçenler herhalde görüyorlardır. Yerli ve milli, konforlu. Biz Türk gençlerine güvenirsek, Türk gençlerine, ağabeylerine, ablalarına fırsat verirsek neler yapacaklarını gösterdiler. Başkalarına hayran kalmak değil, kendimize sahip çıkmak, doğru olanı bu diyor, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile yine aynı şekilde tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Her şeyden önce artık yollarda kendi yerli ve milli aracımızı görmekten keyif alıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz, seçim de önemli, bu da önemli, bu bir simge” ifadelerinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç’a, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve ilçe belediye başkanları da eşlik ederken, Büyükkılıç, törende mazbatalarını alan milletvekillerine görevlerinin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Öte yandan Başkan Büyükkılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz’ı da ziyaret ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

AdminAdmin