SİYASET
Giriş Tarihi : 21-12-2022 21:15

BÜNYAN KAPALI PAZAR YERİ MESELESİ VE TAVRIMIZ

BÜNYAN KAPALI PAZAR YERİ MESELESİ VE TAVRIMIZ

Bünyan Salı Pazar’ının kaldırılıp yerine yapılması planlanan kapalı pazar yeri maalesef plansız ve hesapsız yapılan işler sınıfında yerini almıştır. 
Hem esnaf sayımız için , hem de esnafımızın kullandığı tezgah alanı açısından yetersiz ve hatta komik sayılabilecek büyüklükte bir alan meydana getirip: esnafı buraya sıkışmaya mecbur bırakmak HALKA HİZMET DEĞİLDİR! 
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu pazar yerinin iki katı büyüklüğü bile mevcut pazarcılarımız için yetersizdir. 
Pazar yeri yetersizliğinin yanında, Pazar’ın yer değiştirmesinden kaynaklı olarak Bünyan çarşısının ticareten öldürülüyor olması da bir başka önemli konudur!Pazarı kaldırılan çarşının alternatifi ne olacaktır? Çarşı esnafı nereden nasıl ekmek yiyecektir? Bir ilçe çarşısız meydansız hareketsiz nasıl yaşayacaktır ? Çarşıya canlılık getirmek için Pazar’ın bir alternatifi olacak mıdır?
Kapalı pazar yeri kapasitesi artırılana kadar MEVCUT SALI PAZARI devam etmelidir. 
Kapalı pazar yerinin farklı bir günde kısmen çalıştırılması düşünülüyorsa herhangi bir kira bedeli talep edilmemelidir. Bünyan’ı ve Bünyan esnafını ilgilendiren konularda projeler ortaya konmadan önce esnafla, halkla istişareler edilmeli, ortak akılla iş meydana getirilmelidir.
ERHAN ÖZHAN  | İYİ PARTİ
BÜNYAN İLÇE BAŞKANI
Kayseri BB Meclis Üyesi

AdminAdmin