SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-12-2022 16:00   Güncelleme : 04-12-2022 11:46

DEVELİ DERNEĞİNDE RUH SAĞLIĞI KONUŞULDU

DEVELİ DERNEĞİNDE RUH SAĞLIĞI KONUŞULDU

Eğitimci Mehmet Yavrucu ‘Ruh Sağlığını konulu konferansında, “180 fobi var ama bunlar saçma yanlış korkuya gerek yok." Dedi.
Develi derneğinde etkinlikler devam ediyor. On beş günde bir yapılan bu haftaki konuşmacı eğitimci Mehmet Yavrucu, Ruh Sağlığı konulu konferans verdi.
Develi dernek başkanı İsmail Arslan,” Her yıl olduğu gibi bu yılda 15 günde bir konuşmacı getirerek dernek üyelerimizi kültürel, sanatsal, edebi ve sağlık konularıyla bilgilendiriyoruz. Bu haftada hemşerimiz olan eğitimci büyüğümüz Mehmet Yavrucu ruh sağlığı ile ilgili bilgilendirecek kendisine ve katılımcı Develi dernek üyelerini teşekkür ederim. “dedi.
      Eğitimci Mehmet Yavrucu ‘Ruh Sağlığını konulu konferansında, “180 fobi var ama bunlar saçma yanlış korkuya gerek yok, Tıp Psikiyatrileri hastalarına yalan söylüyor kendileri de hasta zaten. Kendisinin duygu düşüncelerini yönetebilmek çok önemli yani öfkeyi kontrol etme, Öfkeye kontrol edemez ise ruhsal yap kaybı olur. Demek ki ruhun güzelleşmesi için öfkeyi kontrol altına almak lazım. Ruhsal tedirginlik insanı çıkmaza sokar gelecek kaygısı oluşur. Güneş herkes için doğar ama ışığı perdeyi aralayan görür. Her zaman içinizdeki şeytani kavganızdan kaçarsanız ruhunuzu düzeltirsiniz. Gönül dünyası ruhsal yapıyı yıkıp ölümü beklemeyin, gülün hayatınızı yaşayın. “Dedi.                                        Yavrucu, daha sonrada yaşanmış hayatlardan örnekler verdi.

AdminAdmin