SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2024 19:11   Güncelleme : 09-07-2024 19:14

DEVELİ'DE YAZ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

DEVELİ'DE YAZ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

DEVELİ’DE YAZ KURSLARINDA 6.218 ÖĞRENCİ KURS GÖRÜYOR.GENÇLERİN YARISI KURSLARA KATILIM SAĞLIYOR.

İLÇE NUFUSUNUN ONDA BİRİ YAZ KURSLARINA KATILIYOR.

Develi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Develi şubesi yaz kurslarında toplamda 6.218 öğrenci kurs görmekte olduğu bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet işleri Başkanlığı ortak çalışması sonunda bu yaz gençler için dolu dolu bir yaz okulu planladı.

Aileler çocuklarını 1 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında, çocukların tatil günleri de dahil sportif, kültürel, eğlenceli ve öğretici kurslarda çeşitli etkinliklerle geçirebilme imkanı sağlıyor. İlçemizde Gençlik Spor ilçe Müdürlüğü bünyesinde Futbol, Basketbol, Okçuluk, Bisiklet, Yüzme, Voleybol, Taekwondo dahil açılan 15 spor dalında 1500 öğrenci kurslara katılıyor.

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 29 alanda 1200 kişi yaz kurslarına katılıyor.

Müftülük bünyesinde 130 kursta 3318 öğrenci yaz kurslarına katılıyor. Kurslarda, Kuran-ı Kerim okuma, Ahlak dersleri, adab-ı muaşeret kurallarının yanında çeşitli sportif etkinlikler de düzenleniyor.

Bu vesile ile de, Camilerin sadece namaz kılınan yerler olmayıp çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yaptığı, ilmin ve irfanın öğrenildiği merkezler olduğu da gösteriliyor.

Develi Müftülüğü Diyanet Gençlik merkezi tarafından Yaz Kurslarında Okçuluk, zeka oyunları, sportif eğlence parkuru ve çeşitli yarışmalar düzenleniyor. Kurslara yaklaşık 200 öğrenci katılıyor.

Develi’de yaz kurslarında 6.218 öğrenci kurs görüyor. Yaz Kurslarına olan ilgi her geçen gün de artış göstermesi aileleri ve idarecileri de memnun ediyor.

Nezir Ötegen 9.7.2024 Develi

AdminAdmin