GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2024 10:00

GÖÇER: BİTKİ ŞEHİRLERE YÖNELMELİYİZ

GÖÇER: BİTKİ ŞEHİRLERE YÖNELMELİYİZ

AĞAÇ DEDE: TAMİR VE SONBAHAR YAĞMURLARINA KADAR SULAMAK ÜZERE ELDE KALAN FİDANLARI DİKME FAALİYETİ.
Yapıyorum, yapıyorum kırılıyor. İnsanlar yürürken bastığı yere bakmalı. Belkide domuızlar çüğniyor. Neyse. Bu  fidanlar sulanacak ve yüz defa kırılsa yine tamir edilecek... Etmeliyiz. Fidanlar önemli.

BİRAZ SİYASET: 
Sanırım bu gidişle CHP Ak Parti ile birleşecek... Hayırlısı. Kim yönetirse yönetsin. 2030 yılına kadar dağlarımızı orman yapmazsak ve BİTKİ ŞEHİRLERE yönelmezsek bu nüfus artışı ile 2030 dan sonra su sıkıntısı yükselecek ve 2035 ten sonra su ve gıda krizi patlayacak. Lütfen. DOĞA KÖRLÜĞÜNDEN kurtularak ve önce kendimizi dönüştürerek doğanın yardımına koşalım ve lütfen mülteci kardeşlerimizi su zengini olan ülkelere (ABD, Avrupa, Kanada, Rusya...).gönderelim.

FİDANLAR:
Bir tohumu ekerken ya da bir fidanı dikerken o yerin ömür boyu onların evi olacağını düşünerek hareket etmeliyiz. Orijine, rakıma, iklime, toprak yapısına dikkat etmeliyiz. Yakınında fidanı rahatsız edebilecek bir şeyin olmamasına, toprak zararlılarına, evcil hayvan ve doğa hareketleri baskılarına dikkat etmeliyiz. KORUMALIYIZ.
Tohum ekerken ya da fidan dikerken toprağı derinlemesine eşmeli altta kaya, ağaç kökü, kireç tabakası, su… Gibi olumsuzluklar var mı kontrol etmeliyiz.
Açtığımız fidan çukuruna su dökerek toprağın suyu emişinden toprağın durumu hususunda bilgi edinmeli, ona göre ve mutlaka sulama planı yapmalıyız. 
Ekim ve dikimlerimiz bilimsel olmalı. 
Evet. Tohumlar ve fidanlar dünyamızda yaşamın devam edebilmesi için 7/24 saat durmadan çalışan vefalı canlılardır… Onların evlerinde huzurlu olmalarını sağlamalıyız.

AdminAdmin