EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-05-2024 16:22

İDEAL EĞİTİM KOLEJİ’NDE MUHTEŞEM GENÇLİK HAFTASI

OKUL MÜDÜRÜ ÖZTEMUR: DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

İDEAL EĞİTİM KOLEJİ’NDE  MUHTEŞEM GENÇLİK HAFTASI

İdeal Eğitim Koleji’nde Muhteşem Gençlik Haftası.

Kayserimizin başarılı eğitim kurumlarından İdeal Eğitim Koleji’nde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı tam bir bayram havasıyla kutlandı.

İdeal Gençlik Haftası olarak düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı; bir hafta boyunca futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, bilek güreşi, halat çekme, çuval yarışı gibi sportif faaliyetlerle birlikte, Bahar Şenliği, Yardım Kermesi ve 19 Mayıs İdeal Bisiklet turuyla tam bir şölen havasında kutladı.

Düzenlenen tüm müsabakalarda kazanan öğrenciler madalyalarla ödüllendirildi.

Okul bahçesinde kurulan sahnede halka açık olarak gerçekleştirilen Bahar Şenliği ise müzik grupları, eğlenceler ve aktivitelerle izleyenlere keyifli bir gün yaşattı.

Bahar Şenliğinde sahne alan Grup Per ve Grup Berceste izleyenleri coştururken, 1990’lı yılların esintisiyle sahne alan İdeal 90’lar grubu çok keyifli bir nostalji yaşattı.

Şenlik alanına kurulan çadırlarda satılan yiyeceklerle düzenlenen kermeste çok çeşitli ürünler satışa sunulurken, elde edilen gelir SMA tedavisi için yardım kampanyaları düzenlenen Muhammed Yusuf Aktaş ve Aysima Tuna adına bağışlandı.

Gençlik Haftası ile ilgili açıklama yapan İdeal Eğitim Koleji Kurucu Temsilcisi ve Ortaokul Müdürü Murat Öztemur, öğrencilerimize milli değerlerimizi ve bayramlarımızı en güzel şekilde aktarmanın öneminden bahsederken şunları söyledi;

“Milli bayramlarını hakkıyla kutlamayan toplumlar, dini bayramlarını kutlayacak ve özgürce yaşayacak vatan bulamazlar. Biz çocuklarımıza Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basmasıyla başlattığı milli mücadele ruhunun tam manasıyla anlaşılması, yaşanması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için olanca gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vatan kolay kazanılmadı.

Bugünün çocukları, gençleri, yarının büyükleri olacaklar. Onların da kazandıkları bu ruhla, bu bayrağı ebediyen taşıyacaklarına ve gelecek nesillere aktaracaklarına inancımız tamdır.

Mustafa Kemal’in dediği gibi; bizler elbet toprak olacağız, ancak Türkiye Cumhuriyeti bu gençlerin omuzlarında ilelebet payidar kalacaktır. Gençliğe ve geleceğimize olan güvenimiz tamdır.”

AdminAdmin