EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-07-2024 15:23   Güncelleme : 09-07-2024 16:33

KAYSERİ FEVZİ ÇAKMAK LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ KURULDU

Kayseri Fevzi Çakmak Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ahmet Yağcıoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

KAYSERİ FEVZİ ÇAKMAK LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ KURULDU

Kayseri Kamuoyunun dikkatleri’ne;
Cumhuriyetimizin kurucusu , Milli mücadelenin öncüsü ,Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, en yakın yol arkadaşı , Komutan ve Devlet adamı , Ülkemizin 2. Mareşal ünvanı alan kişisi Mareşal Fevzi Çakmak Paşayı Kurtuluş savaşında Destan yazan silah arkadaşlarını , bu aziz vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet , özlem ve minnetle anıyoruz.
Bu vesile ile binlerce öğrenci gibi bizlerinde gururla okumuş olduğu okulumuza olan vefa borcumuz ve sosyal sorumluluk bilincimizle yola çıktığımız bu kutlu yolculukta Mezunlar Derneğimizi 4 Temmuz 2024 tarihinde kurmuş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
1973 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine 30 Öğretmen ve 400 öğrenci kapasitesiyle başlayan okulumuz günümüzde Anadolu Lisesi olarak 1230 öğrenci 75 personeli ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.
Açıldığı günden bu tarafa binlerle ifade edilen mezunlarımız bir çok meslek gurubunda ülkemize hizmet etmektedir. 
Okulumuz akademik, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir.
Kayseri Fevzi Çakmak Lisesi Mezunları Derneği olarak; başta okulumuzda eğitimine devam eden başarılı öğrencilerimiz olmak üzere , gerek maddi imkansızlıklardan dolayı eğitim hayatında zorlanan gençlerimize maddi burs ve barınma yardımları , gerekse mezun öğrencilerimize iş istihdamı ve en önemlisi sosyo kültürel eğitim,kurs,seminer ve toplantılarla öğrencilerimizin gelişimlerine destek olmak , birlik beraberlik ruhumuzu gelecek nesillere aktarmak , milli ve manevi değerlerimiz ışığında toplumsal sorumluluklarımızın bilincinde ,bilimin öncülüğünde , Vatan,Millet ve Bayrak sevdalısı bireyler yetişmesine vesile olmak amacıyla tüm halkımızın teveccühüne talibiz.
Mezunlarımıza , Şehrimize ve Vatanımıza Hayırlı olsun !..

Tüm mezunlarımız adına saygı , sevgi ve heyecanla.
 

AdminAdmin