SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-07-2024 11:41

MELİKGAZİ BELEDİYESİ SAĞLIK ALANINDA DA YÜZ GÜLDÜRÜYOR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ SAĞLIK ALANINDA DA YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Melikgazi Belediyesi, Yeniköy Mahallesi’ndeMelikgazi Belediyesi Hatice-Azmi Nalbantoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış törenini gerçekleştirdi.

“Melikgazi’nin temelinde hayır var.”

Türkiye’de en fazla sağlık ocağı, okul, kütüphane, Kur’an Kursu, cami ve sosyal tesis yapan belediye olduklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “ Melikgazi’mizin ihtiyacını bir bir tamamlayacağımızın sözünü vermiştik; çok şükür hayırseverlerimizin desteğiyle bu ihtiyaçları karşılıyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle el ele verip ihtiyaçları birer birer gideriyoruz. Bu bazen sağlık ocağı, bazen cami, bazen Kur’an kursu, bazen okul oluyor ama hakikaten Melikgazi bu konuda şanslı. Türkiye’de en fazla sağlık ocağı, okul, kütüphane, Kur’an kursu, cami, sosyal tesis yapan belediyeyiz. Beş senede bu sayı yüzü geçmiş durumda elhamdülillah. Bir hayrın açılışını yapıyoruz, öbür hayrın temelini atıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah yine açılışlarımız, temel atmalarımız olacak. Melikgazi‘ye başladığımda harita mühendisi olduğum için planlama yapmak için haritaları açtığımda hep vakıf olduğunu gördüm. Melikgazi bölgesinde vakıfların çok arsası ve hizmetleri var. Bu nedenle Melikgazi’nin temelinde hayır var ve bu hayır devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Şirintepe Mahallemizde bir sağlık ocağının daha temelini atıyoruz. Şu anda atıldı, temel atma programını yapacağız. Kıranardı’nda bir sağlık ocağı inşallah açacağız. Tek bir kurum gibi İl Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte çalışıyoruz. Kayseri her zaman belediyecilikte ön planda oldu. Birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda hemşerilerimize, sanayicilerimize, hayırseverlerimize teşekkür etmek istiyorum. Ben aynı zamanda Kayseri Serbest Bölge’de yönetim kurulu başkanı olarak üç buçuk senedir görev yapıyorum. Sanayiciyi sırtımızda taşısak azdır; çünkü binlerce kişi istihdam etmek, her ay onların maaşını vermek çok zor. Bunun yanında da şehre sahip çıkılıyor. Hayır yapmak isteyenlerin sayısı o kadar fazla ki; bazen arsa bulmakta zorlanıyoruz. Belediyelerin de burada hakkını yememek lazım. Sadece belediyemiz açısından değil; birçok yatırımda biz belediyeler olarak ya arsasını veriyoruz ya da bütün projesiyle birlikte yatırımından peyzajına kadar üstlenerek birlikte yapıyoruz. Hayırseverlerle belediyeler el ele verince yapılamayacak hizmet yok inşallah. Bu yolda da hizmetlerimiz devam edecek. Hayırseverimiz Erol ağabeye, Nalbantoğlu ailesine tekrar teşekkür ediyorum. Burada hizmet verecek olan doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza, eczacı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Burada iyi bir hizmet verildiği aşikar. Mesai arkadaşlarımıza, başkan yardımcımız, müdürlerimiz, mimarımız, mühendisimize kadar hepsi gece gündüz demeden çalışıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Hayırsever Erol Nalbantoğlu, Başkan Palancıoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.

“Böyle bir şehirde yaşıyor olmak gurur verici.”

Kayseri’de sağlık hizmetleri ve diğer hizmetler konusunda çok büyük yatırımlar yapıldığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, “ Ben ülkemizin çeşitli noktalarında uzun zamandır sağlık alanında yöneticilik yapan birisiyim. Böyle bir şehirle de karşılaşmadım. İlimizde 111 tane aile sağlığı merkezimiz var. Bu rakamın yarıdan fazlası hayırseverler vasıtasıyla yapılmış. Böyle bir şehirde yaşıyor olmak inanılmaz gurur verici bir şey. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve merkezdeki bütün belediye başkanlarımız uyum içerisinde çalışıyorlar. Buraya yapılan aile sağlığı merkezine ciddi bir teveccüh var. Bu da yatırımın ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Hayırlı olsun.” dedi.

Başkan Palancıoğlu’na ve ekibine, bir Melikgazi klasiği haline gelen açılış töreninde teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise sözlerine şöyle devam etti:

“ Yine bir Melikgazi klasiğini yaşıyoruz. Değerli Başkanımızın, hayırseverlerimizle iş birliği halinde yapmış olduğu bu önemli ve sağlık alanındaki anlamlı çalışmasını hep beraber hizmete sunuyoruz. Kayserimiz hayırseverler şehri. Melikgazi’mizin gayretli, çalışkan, değerli Başkanına ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. İnşallah daha güzel hizmetlerle de Melikgazi bölgemizi geliştirmeye vesile olsunlar. Bu güzel çalışma Kayserimize yakıştı. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”

Açılış töreni çiçek ve maket takdim edilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

AdminAdmin