YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2022 12:19

ÖZCAN: “TÜCCARIMIZDAN BİZE BÜYÜK BİR TEVECCÜH VAR”

ÖZCAN:  “TÜCCARIMIZDAN BİZE BÜYÜK BİR TEVECCÜH VAR”

 

“SEÇİMLERİN ŞENLİK HAVASINDA GEÇMESİNİ DİLİYORUM”

Kayseri Ticaret Odası Başkan Adayı Ali Özcan, bir TV kanalında katıldığı programda, 1 Ekim 2022 günü yapılacak olan Kayseri Ticaret Odası meslek komiteleri seçimine ilişkin görüşlerini açıkladı.

Başkan Adayı Özcan, “Biz, tüm komitelerde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Arkadaşlarımız sahada çok büyük teveccühle karşılaşıyorlar. Bu bize olan inancın ve güvenin göstergesidir. Bu kadar kısa sürede Kayseri tüccarına ulaşıp kendimizi, projelerimizi anlatarak, sahada karşılık bulmak bizi sevindirdi. İnşallah cumartesi günü gerçekleşecek olan Kayseri Ticaret Odası meslek komitesi seçimleri büyük bir şenlik havasında gerçekleşir. Kazanan-kaybedenin olmadığı, şehrin kazandığı bir seçim olur.” dedi.

Başkan Adayı Özcan, ASKON başkanlığı yaptığı dönemde Kayseri’ye kazandırdıkları Kültepe Ekonomi Zirvesi’ne ilişkin soruya yanıt verdi. Özcan, “81 vilayetin iş insanını Üç yüz kadar iş insanını getirdik Kayseri’ye. Büyükelçileri ağırladık şehrimizde. Zaten öngörümüz de buydu. İnşallah bunun kırkıncı ellincisi olduğunda bu sefer belki yirmi tane devlet başkanı Kayseri Kültepe Ekonomi Zirvesi'ne geldi, diye tarih yazacak. Biz bunların başında olmayacağız. Biz buraların emanetçisiyiz. Şimdide emaneti arkadaşlarımıza devrettik. Yeni bir yola çıktık” diye konuştu.

“BİZ 4 AĞUSTOS’TAN BU YANA SAHADAYIZ”

Seçimlere son 20 gün kala neden aday oldukları yönündeki soruya da samimiyetle cevap veren Özcan, “Biz bunu 4 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabımızdan yaptığımız açıklamamız ile zaten duyurmuştuk. “Şehrimiz için alınan kararların yine şehrimize hayırlar getirmesini temenni ederiz.” Demiştik. Bizim adaylık sürecimiz aslında 4 Ağustos'ta başladı. İş dünyası temsilcileriyle istişare ettiğimizde de konuştuğumuzda da bir araya geldiğimizde de bakın biz adayız. Ne diyorsunuz? Fikriniz nedir? Düşünceniz nedir? Bu konuda bizimle beraber yol yürür müsünüz? Bu yol zahmetli bir yol, dikenli bir yol, ayağınıza diken batabilir. Yine de birlikte misiniz? diye sorduk. 2 ay evvel de biz bunları yaptık. Dolayısıyla bir altyapı oluşturma zamanımız vardı. Ben bunu her yerde söylüyorum. Tekrar ediyorum. Bu bir başkanlık seçim yarışı değil. Bu bir komite yarışıdır. Belki tüm komiteleri ya da birçok komiteyi bizim arkadaşlarımız kazanacak. Belki ben kendi komitemden çıkamayacağım. Dolayısıyla bu başkanlık yarışı değil ki. Biz bu 2 aylık süreçte komitelerimizle çalıştık zaten. Alt tabanımız var diyoruz. Bu çalışmayı gizli gizliye yapmadık aslında ama kamuoyu bizi görmedi.” ifadelerini kullandı.

KAYSERİ’NİN ÖNEMLİ BİR İŞ İNSANI BAŞKAN ADAYI ÖZCAN’I NASIL ONURE ETTİ?

Kayseri’nin önemli iş insanlarından birisiyle yaptığı görüşmeyi de TV ekranlarından anlatan Başkan Adayı Özcan, “Şehrimizin önemli iş insanlarından her kesimin saygı duyduğu bir isimle hasbihal ettik. Bize ifadesi şu oldu. ‘Hayırlı olsun’ dedi. Biz de adaylığımız sebebiyle hayırlı olsun diyor sandık. Teşekkür ederiz dedik. ‘Sen neye hayırlı olsun olarak anladın? Neye hayırlı olsun diyorum biliyor musun’ dedi. ‘Şimdi dik duruşuna hayırlı olsun diyorum. Bu ortaya koyduğun azmine, cesaretine hayırlı olsun diyorum. Seçimin sonucu kaybetsen dahi kazandın. Ona hayırlı olsun diyorum’ dedi. Onure etti bizleri ki biz kazanacağımızı kendisiyle de paylaştık hatta son durum analizini de yaptığımızda. ‘Kulağımıza da güzel haberlerin geliyor zaten. Aynı minvalde duyumları da alıyoruz” demişti.” şeklinde konuştu.

Özcan açıklamalarına şöyle devam etti:

“İnşallah cumartesi günü gerçekleşecek olan Kayseri Ticaret Odası meslek komitesi seçimleri büyük bir şenlik havasında gerçekleşir. Orada bir düğün edasında gerçekleşir. Kazanan-kaybedenin olmadığı, şehrin kazandığı bir seçim olur.”

AdminAdmin