YEREL
Giriş Tarihi : 27-10-2022 11:38

REKTÖR KERİM GÜNEY CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI                          

REKTÖR KERİM GÜNEY CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI                          

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Cumhuriyetin ilanının şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, mesajında şu ifadelere yer verdi: Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıldönümünü her zaman olduğu gibi büyük bir gurur, coşku ve heyecan içinde kutluyoruz. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin en açık ifadesidir. Kahramanlık destanıyla dolu tarihimizde olduğu gibi milletimiz, bugün de aynı irade ve kararlılıkla, vatanımıza yönelen her türlü tehlike ve tehdide karşı göğsünü siper etmekten bir an olsun tereddüt etmemektedir.

Cumhuriyetimizin kazanımlarından ödün vermeden, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemiz, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önümüze koyduğu “muasır medeniyetler seviyesine ulaşma” hedefindedir. Bu hedef doğrultusunda üzerimize düşen görev ve sorumluluk bilinciyle Üniversitemiz aydın, cumhuriyet ilkelerine bağlı, vatan ve bayrak sevgisiyle dolu, fikri hür, vicdanı hür gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna, ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

 

AdminAdmin