YEREL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 13:58

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK’İN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK’İN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

 

Bugün, Büyük Türk milletinin, her türlü zorluğu yenerek büyük bir özveri ve kahramanlıkla verdiği istiklal mücadelesi sonunda elde ettiği Cumhuriyetimizin 99.yılını kutlamanın haklı gururu ve coşkusunu yaşamaktayız.

 

Cumhuriyet; tarihi şanlı zaferlerle dolu ecdadımızın, her türlü imkansızlığa rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.

 

Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli şartlarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak, bağımsızlık ruhunu her zaman hafızamızda canlı tutabilmektir. Tarihimizin her döneminde ortak bir ruhla mücadele vermiş atalarımızın bize emanet ettiği Devletimiz ve Cumhuriyetimiz ebediyete kadar payidar kalacaktır.

 

Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 99 yılda sürekli olarak gelişen demokrasisi, ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, spor, kültür alanındaki başarıları ile dünyanın güçlü ülkeleri arasında yerini alan ülkemiz, aziz milletimizin fedakâr evlatlarının çalışmaları ve gayretleri ile daima yaşayacaktır.

 

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmet, saygı ve şükranla yad ediyor, tüm Kayserili hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

 

AdminAdmin