Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
FARUK ERGAN

HAFTADA BİR GÜN YAZMAK….!

Bu haber 26 Nisan 2019 - 13:32 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.
HAFTADA BİR GÜN YAZMAK….!

Haftada bir gün; İnsanların birçoğu haftada bir gün en çok sevdiği şeylere vakit ayırırlar. Haftada bir günsinemaya giderler, haftada bir gün doğaya çıkarlar, haftada bir gün ev temizliği yaparlar, haftada bir gün dostlarıyla buluşurlar, vs.Benan la buluşmamız kadar olamaz ama çok sevdiğim ve vakit ayırdığım şey haftada bir gün Gazeteye yazmak. 30.09.2016 tarihinde Mustafa Cengiz beyden yazar mısın teklifini almadan önce, haftada bir yazı yazmanın bu kadar sıkı bir disiplin ve çalışma gerektirdiğini hiç tahmin etmemiştim.(Her gün yazanlara hayranım.) Hakimiyet Gazetesindeki ilk yazımı yazmadan önce çok düşündüm, akıllı ol sağlıklı karar ver, Gazeteye yazı yazmak öncelikle çok iyi bir okur olmayı gerektirir, bilginin önce dolup sonra taşması gerekir. İyi bir dinleyici ve azda olsa okur olduğumu biliyorum ama Gazeteye yazmak, ayrı bir sorumluluk ve cesaret gerektirir sen bu işi yapamazsın, yine de başla korkma diye kendimi motive ettim.  Çevreyi, insanları ve gelenekleri gözlemlemeye çalışıyorum, araştırıp notlar alıyorum, hedef göstermeden tavsiyelerde bulunuyorum, kimseyi kimseye karşı kışkırtmıyorum ve yazı üslubuna dikkat ediyorum. İnsanların daha çok okuması için azami ölçüde gayret sarf ediyorum. Medeni olma şartının, bulunduğun ortama katkı sağlamak olduğuna inanıyorum. Bu nedenle bildiklerimi, okuduklarımı, gözlemlediklerimi ve inandıklarımı paylaşarak yaşadığım dünyaya bir katkıda bulunmak için yazıyorum. Ve en önemlisi de okuma konusunda belirli bir disiplini sağlayabilmek için yazmaya çalışıyorum. Her okuyucunun anlayabileceği ve kendisinden bir şeyler bulabileceği bir dille, ötekileştirmeden, kin ve nefret tohumu ekmeden, sade bir dille yazıyorum. Bazen okuyucularımın arayarak ve mesaj göndererek, keşke şunu da yazsaydın veya bu konuya hiç girmeseydin diye katkı vermeleri,beni ayrıca motive ediyor. Her yazma denemem aynı zamanda bir arayışı da beraberinde getiriyor, yapılan her işin bir amacı olduğunu düşünüyorum. Başkalarına ders vermek, haddi aşmak ve ukalalık yapmak için değil, kendimi disipline edebilmek için yazıyorum ve yazdıkça okuyorum, okudukça yazma isteğim artıyor. Okumaktan ve haftada bir gün belki iki gün yazmaktan vazgeçmeyeceğim, bunu yaparken takdire şımarmayacağım ve eleştiriye de sırtımı dönmeyeceğim, gerçeklerden ayrılmayıp teşekkür etmeyi de unutmayacağım.

Demek istiyorum ki haftada bir gün çok çok önemli, asla ihmale gelmez, yaşama sevincinin iksiri olarak kabul görür. Yöneticiler bile haftada bir gün gülseler,empati yapsalar, kızgın demiri soğutsalar ve insanları sevseler hem kendileri için, hem de tüm insanlar için terapi olur.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER