Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

HALİL İLİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AVRUPA’DA AKILLI EV UYGULAMALARI HAKKINDA STAJ YAPTI

Bu haber 08 Ekim 2018 - 10:48 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.
HALİL İLİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AVRUPA’DA AKILLI EV UYGULAMALARI HAKKINDA STAJ YAPTI

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında Halil İlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik ve Bilişim alan öğrencileri Akıllı Ev Teknolojileri ve Otomasyon Sistemleri Eğitimi (Training of Smart Home Technologies and Automation Systems) projesi kapsamında Avrupa’da staj yaptı.

Çek Cumhuriyetinde Střední průmyslová škola na Proseku meslek okulunda 2 hareketlilikte toplamda 14 öğrenci akıllı ev sistemleri hakkında uygulamalı staj programına katıldı. Her hareketliliği 12 gün süren staj uygulamasında iş güvenliği, Akıllı ev güvenlik sistemleri, yangın ihbar sistemleri, sensör çeşitleri montaj ve aplikasyonların tanıtılması, elektrikli ev aletlerinin uzaktan kontrolü, güvenlik sistemleri koruma sistemleri ve montajı, otomatik bahçe sulama sistemi, bahçe bakım ve kontrol sistemleri vb. bir çok konuda uygulama yapma imkanı bulan öğrenciler boş zamanlarında sosyal ve kültürel gezilere katılarak ülkenin tarihi ve turistik yerlerini tanıma imkanı elde etti.

Bu projeler sayesinde öğrenciler ev ve bina otomasyon sistemlerinde yenilikçi yöntemleri yerinde uygulama, Avrupa standartlarında eğitim alma, okullarındaki eğitim ile yurt dışındaki eğitimi kıyaslama ve en önemlisi de kazandıkları yetkinlikler ile istihdam edilebilirliklerine katkı sağlama imkânı elde etmişlerdir. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA