MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

HASNALÇACI:KAYSERİ İHRACATI EKİM DÖNEMİNDE 6.1 BÜYÜDÜ
HASNALÇACI:KAYSERİ İHRACATI EKİM DÖNEMİNDE 6.1 BÜYÜDÜ

Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan KTO Başkanvekili Celal Hasnalçacı, “Kayseri’nin 2017 yılı Ekim dönemi ihracat rakamında yüzde 6,1 büyüme söz konusu olmuş ve 161 milyon 769 bin dolara ulaşmıştır” dedi. Celal Hasnalçacı, “Geçtiğimiz günlerde Mısır’da yaşanan menfur terör saldırısını lanetlemek istiyorum. Bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden Mısırlı kardeşlerimize rahmet diliyorum. […]

Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan KTO Başkanvekili Celal Hasnalçacı, “Kayseri’nin 2017 yılı Ekim dönemi ihracat rakamında yüzde 6,1 büyüme söz konusu olmuş ve 161 milyon 769 bin dolara ulaşmıştır” dedi.
Celal Hasnalçacı, “Geçtiğimiz günlerde Mısır’da yaşanan menfur terör saldırısını lanetlemek istiyorum. Bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden Mısırlı kardeşlerimize rahmet diliyorum. Bu terör saldırısı şunu bir kez daha açıkça göstermiştir ki, terör tüm dünyanın sorunudur ve kesinlikle sona erdirilmelidir. Sınırlarımızın güneyinde Suriye ve Irak topraklarında terör kol gezmekte, insanların canlarına kast etmektedir. Bu yalnızca bir güvenlik sorunu değildir. Terörün oluşturduğu kargaşa ve istikrarsızlık ortamı dış ticareti etkilemektedir. Terörün getirdiği olumsuzluklara rağmen, ülkemizin ve şehrimizin ihracat rakamları artış göstermektedir. Kayseri’nin 2017 yılı Ekim dönemi ihracat rakamında yüzde 6,1 büyüme söz konusu olmuş ve 161 milyon 769 bin dolara ulaşmıştır. 2017 yılı İlk 10 aylık toplam ihracat ise 1 milyar 316 milyon dolar olmuştur. Bu rakam 2016 yılı aynı döneminde ise 1 milyar 23 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’nin 2017 yılı ilk 10 aylık toplam ihracatı 120 milyar dolar civarındadır. 2016 yılı ilk 10 aylık toplam ihracat ise 107 milyar dolar civarında gerçekleşmiştir. Bu duruma göre Türkiye’nin ihracatı yüzde 10,8 büyüme kaydetmiştir. Etrafımızdaki olumsuzluklar azaldıkça ve dünya piyasalarındaki iyileşme artıkça, ihracat rakamlarımızın daha fazla artacağı görülmektedir” şeklinde konuştu.
İhracat rakamlarındaki artışın büyüme rakamlarına da yansıdığını kaydeden Hasnalçacı, “OECD, Türkiye’nin 2017 büyüme beklentisini yüzde 3.3’ten yüzde 3.4’e yükseltmiştir. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Türkiye’nin yılsonu büyüme rakamının yüzde 7’lere ulaşacağını kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu rakama ulaşılması imkânsız değildir. Türkiye 2017 yılı ilk çeyreğinde yüzde 5 ve ikinci çeyreğinde ise yüzde 5,1’lik bir büyüme oranını yakalamayı başarmıştır. Uluslararası derecelendirme kuruluşları da yılsonu büyüme oranının yüzde 6’ları aşacağı yönünde tahmin açıklamaları yapmaktadır. İhracattaki artış ve büyümedeki olumlu yöndeki hareket, ekonomimizin sağlam temellere dayandığını ve gelecekte daha iyi noktalara ulaşacağını bizlere göstermektedir” diye konuştu. (İHA)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz