SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ANILARLA YOLCULUK

ANILARLA YOLCULUK

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

HEDEF ÜLKE TÜRKİYE-13
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 11 Şubat 2018 - 14:10:41

BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN ORTADOĞU’YA YÖNELİK HEDEFLERİ
“Bin Ladin El Kaide’nin lideriyse eğer ABD istihbaratı bu örgütün içinde demektir. Bin Ladin ve yandaşlarını Afganistan’ın Sovyetler Birliği güçlerince işgaline karşı örgütleyen silahlandıran CIA ve onun o dönemdeki destekçisi Pakistan istihbaratıydı. Mali kaynak ise daha çok Suudi merkezliydi. Bu görünüm, bu yapılanmanın nasıl buralara geldiğini göstermeye yeter. Bin Ladin 11 Eylül saldırısından 2 ay kadar önce Körfez ülkelerinden birinde böbrek tedavisi görürken CIA’nın bölge istasyon elemanlarınca ziyaret edildiği de dikkate alınırsa ilişkinin düzeyi daha iyi anlaşılabilir. 11 Eylül 2001’de Le Figaro bunu yazdı. CIA ile görüşüyor ama Amerika’yla düşman. Bu nasıl oluyor?
Onun için aslında Bin Ladin gibi adamlar, Amerikan emperyalizminin Müslüman dünyaya karşı yaptığı operasyonda Amerika’nın ekmeğine yağ sürmektedir. Çünkü Bin Ladin olmazsa İslam dünyasını terörist diye suçlayamazsın.” (Cem Küçük, Yeni Ortadoğu Haritası, s. 24)
El Kaide’nin “Avrojudeoamerikan Şer Üçgeni” tarafından bir “Yaratıcı Kaos” olarak adı geçen şer üçgeninin İslam dünyasında kendi hegemonik emelleri uğrundan kullanmak istediğine dair Kevin Barrett’in çözümlemesi ilginçtir. Barrtett’in tarihin tekerrürü açısından El Kaide’yi tarihteki Haşhaşilere benzeten “El Kaide Müslümanların Antiemperyalizmini Çalıyor” başlıklı yazısında yazdıkları: “ Neden El Kaide ABD’ye çok ender olarak saldırmaya çalışıyor – bunu yaptığı zaman da ‘saldırılar’ bu denli gülünç oluyor? Neden El Kaide hiçbir zaman İsrail’e saldırmıyor? Neden El Kaide bunun yerine Müslümanlara saldırıyor v e on binlercesini öldürüyor?…
El Kaide, ABD’yi ve Siyonistleri Müslüman topraklardan çıkarmak istediğini iddia ediyor. Dünya Müslümanlarını tek bir halifelik altında birleştirmek istediğini iddia ediyor. Araştırmalar dünya Müslümanlarının önemli bir çoğunluğunun bu hedefleri desteklediğini gösteriyor, fakat onları El Kaide’yi desteklemiyorlar.
Müslümanların dörtte üçü , ABD’nin Müslüman ülkelerden derhal çekilmesini istiyor. Yaklaşık beşte dördü, sözde ‘terörle savaş’ ın gerçekte İslam’la savaş olduğu konusunda hemfikirde…
Amerikalılar ise –Müslümanların aksine – terörizmi destekliyor. Gallup’un yaptığı bir araştırmaya göre, Müslüman olmayan Amerikalıların yarıdan fazlası bazen sivilleri hedef almanın ve öldürmenin meşru olduğuna inanıyor ve Amerikalıların yaklaşık dörtte üçü , öncelikle masum sivilleri öldüren hava saldırılarını destekliyor.
Sözde ‘terörle savaş’ gerçekte bir terör savaşı gibi görünüyor. Amerikalıların beyinleri yıkanarak, hükümetlerinin dünyaya karşı terörist savaşını destekler hale geldiler.
O halde El Kaide bu resmin neresine oturuyor?
El Kaide, ‘Veri tabanı’ anlamına geliyor – mücahit savaşçılar , paralı askerler ve uyuşturucu kaçakçılarından oluşan CIA veri tabanı – ‘Veri Tabanı’, 1980’lerde CIA ile onun Suudi ve Pakistanlı vekilleri tarafından Afganistan’da Ruslara karşı savaşmak üzere yaratılmıştı. Veri Tabanı, uyuşturucu kaçırmak, Çeçenistan ve Balkanlar gibi yerlerde Rus İmparatorluğuna saldırılarıyla yormak üzere yeniden yerleştirildi. Bu nedenle bundan böyle ‘El Kaide’ yerine ‘CIA Veri Tabanı’ ifadesini kullanacağım.
11 Eylül 2001’de , CIA Veri Tabanı varsayımsal olarak Amerika’ya saldırdı.
Birdenbire CIA Veri Tabanı, Anayasa’nın parçalanması, askeri bütçenin iki katına çıkarılması ve İsrail’in düşmanlarına karşı saldırgan savaşların açılması için uygun bahane haline geldi. (Devam Edecek)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz