YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

HEDEF ÜLKE TÜRKİYE-8
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 5 Şubat 2018 - 11:32:52

HEDEF ÜLKE TÜRKİYE-8
BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN ORTADOĞU’YA YÖNELİK HEDEFLERİ
Çatışmanın temellerini, tam bir “İslam – Batı (Hristiyan çatışması) üzerine oturtmak için oldukça radikal ve asılsız görüşlere yer verildi. “Bush yönetiminin politikasının ideolojik temelini ‘Yeni Muhafazakarlar’ denilen bir siyasi cereyan hazırları. Bu cereyanın en önde ve en renkli i simalarından Richard Perle (adı ‘Karanlıklar Prensi’ ne çıktı) ve bir süre Beyaz Saray’da çalışmış olan David Frum’un beraberce hazırladıkları ‘ An End to Evil’ (Şerre Son) adlı kitap, İslam hakkında önyargının ve saplantının ne kadar derin olduğunu gözler önüne seriyor. Kitabın ana teması, İslam’ın Batı medeniyetini yıkmak ve ona kendi dinini ve hukukunu dayatmak amacı güttüğüdür. Yazarlara göre Batı ya İslam’a karşı zafer kazanır veya soykırıma uğrar. Müslümanların gazabının kökü İslam’ın kendisindedir.” (Ali İhsan Gürler, Bush Doktrini; s. 261)
Soğuk Savaş döneminde Amerika ve yandaşları SSCB ve komünizmi yıkmak için, bunların “Demokrasi, insan hak ve hürriyetleri düşmanı” vb olmakla suçlayarak, hatta komünistleri çoğu yerde kendi tahrikleriyle “terörize” ederek, düşmanları olarak gördükleri bu dünyayı bu zeminde yıkmışlardı. Adı geçen dönem bittikten sonra, bu sefer de, düşmanları olarak gördükleri İslam’ı ve İslam dünyasını aynı taktiklerle yıkmak için “terörizm unsuru” nu kendi yarattıkları ve kontrollerinde kullanmak istekleri, 11 Eylül saldırısı sebebiyle kendisini bütün açıklığıyla gösterdi. Ama bu geri tepecektir. Çünkü, İslam’ın özünde ne demokrasi aleyhtarlığı ne de terörizm geleneği yoktur. Asıl demokrasi düşmanlığı veya “çifte standardı” ve terörizmin gerçek kaynaklarının Amerika ve yandaşları olduğunu dünyanın öğrendiği gün bu onların sonunu getirecektir.
2- Dünya Ticaret Merkezi 7 (DTM’) binasının yıkılmasındaki sır: İkiz Kulelerden sonra Dünya Ticaret Merkezi’nin üçüncü binası olan 47 katlı DTM7 binası uçak çarpmadan 11 Eylül günü ikiz kulelerin yıkılmasından 7 saat sonra saat 5.20’de kendiliğinden yıkıldı. Bunun hakkında hiçbir soruşturma yapılmadı ve sürekli gözardı. Binada yıkılma sırasında ölen hiç kimsenin olmaması da bütün şüpheleri üzerine çekti ve “endüstriyel bir yıkım” (kentsel düşümde yıkılacak binaların yıkılması tekniği) ve “içeriden dinamitlenmekle” ile yıkıldığı üzerinde duruldu. Bu binanın, yıkılan İkiz Kulelerin sarsıntısı ile yıkıldığı veya bunlardaki yangın sırasında içine sıçrayan kıvılcımlarla tutuşup yargın çıktığı ve bunun sonucu yıkıldığı doğru değildi. (Morgan – Heshall, s. . 118 – 122 ve Tamer Korkmaz, 11 Eylül’deki ‘Kısa Boylu’ Bina, Yeni Şafak, 13 Eylül 2017)
DTM7 binasının geç yıkılması, bununla birlikte yıkılan İkiz kulelerin “kentsel dönüşüm planı” gereği yıkılma kararının bulunabileceği ve bunları “endüstriyel bir yıkım planı” ile yıkmaktan ziyade, “teröre alet edilmek suretiyle bir taşla iki kuş vurulduğu” na yönelik de spekülasyonlar yapılmıştır.
3- İkiz Kulelerin içten kundaklanarak yıkıldığı görüşü: İkiz Kulelerin sağlam çelik yapıları sebebiyle uçak çarpması ile yıkılamayacağı, çarpma sırasında bomba patlatılarak çökertildiği üzerinde duruldu. (Meyssan, s. 43)
4- Pentagon’a uçak çarpmadı görüşü: Pentagon’a çarpan uçak ile ilgili spekülasyonlardan olarak, bunu başlı başına konu alan bir kitapta, buraya uçak çarpmadığı, “uçak çarptı” şeklinde gösterilen fotoğrafların montaj olduğu üzerinde durularak, çarptı denilen uçağın enkazının bile bulunamadığından bahsedildi. Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Boing 757 uçağının Pentagon’a çaptığına inanmadığını söyledi. Buna sebep olarak, Pentagon binalarının çok alçak binalar olup, dev bir uçak olan adı geçen uçağın bu derece alçalarak binalara çarpamayacağını ileri sürdü. (Meyssan, s. 26)
Washington’da ABD yönetim merkezi Beyaz Saray’ı hedef alan dördüncü uçağın hedefine ulaşamadan Pensilvanya’da neden yere çakıldığının da izahı yapılamadı. (Devam Edecek)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz