MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

HEDEF ÜLKE TÜRKİYE-9
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 6 Şubat 2018 - 11:35:43

HEDEF ÜLKE TÜRKİYE-9
BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN ORTADOĞU’YA YÖNELİK HEDEFLERİ
5-Kaçırılan uçaklarda hiçbir Arap yolcu bulunmadığı halde, yayınlanan Arap yolcuları listesinin hayal olduğu ve listede adı geçenler, açıklamalar yaparak, o gün Amerika’da bulunmadıklarını söylediler. (Meyssan, s. 60)
6- “El Kaide bağlantılı Arap teröristler yaptı” ya yönelik olarak, bu teröristlerden birisinin Muhammet Ata olduğu, enkaz kaldırılırken onun hiç bozulmamış bagajı ve pasaportuna ulaşıldığı haberi, bunların çarpma sırasında sağlam kalamayacakları düşüncesi ile sahte olduğu üzerinde duruldu. (Meyssan, s. 60)
7- 11 Eylül’de İsrail’in parmağı: Saldırıyı, Ortadoğu’daki emellerini gerçekleştirmek uğrunda yeni bir “Yaratıcı Kaos” oluşturmak üzere İsrail tarafından planlanıp yapıldığı birçok kaynakta yer aldı. Bunu araştırmaya yönelik olarak CIA’nın İsrail’in istihbarat teşkilatı Mossad üzerinde durduğu ve soruşturma yapılırken 140 İsrail’i ajanın tutuklandığı, ayrıca, ikiz kulelerde çalışan 3000 Yahudi’den saldırı günü hiçbirinin kulelere gelmediği ve bu sebepten Yahudilerden ölen olmadığı üzerinde duruldu.
Bir kaynakta, “Yanıtlanmamış soru: 11 Eylül ve İsrailliler” ara başlıklı yazıda, 11 Eylül 2001 saldırısının İsrail ve onun ABD’deki casusları tarafından planlanıp yürürlüğe konulduğuna, bunda parmağı olduğu düşünülen 60 İsrailli ajanın gözaltında bulundurulduğuna yer verildikten sonra, İsrail ve casuslarının saldırıdaki rollerinin nasıl gizlendiği ve örtbas edildiği hakkında şunlar yer alır: “Tutuklananların pek çoğu aktif İsrail ordusu veya istihbaratı casuslarıydı. Vatansever Anti –Terörizm Kanunu çerçevesinde tutuklanmışlardı. Çoğu, Birleşik Devletler’de ve ona karşı yürütülen gözetleme etkinlikleri ile ilgili yalan makinası sorunlarında takıldılar. Daha önemlisi federal müfettişlerin, İsrailli casusların 11 Eylül saldırıyla ile ilgili önceden istihbarat topladıklarına ve bunu Washington’daki müttefikleriyle paylaştıklarına inanmak için nedenler vardı.
İsrail’in 11 Eylül saldırılarıyla ne derece ilişkili olduğu çok sıkı bir biçimde gizlenmektedir. Üst düzey federal bir müfettiş Fox Haber’e ‘gizli bağlantılar’ olduğunu söyledi. Ayrıntı vermesi istendiğinde ise federal müfettiş bu isteği ‘ 11 Eylül’ü ve bu İsraillileri ilişkilendiren kanıtlar gizlenmiştir. Toplanan kanıtlar hakkında size bilgi veremem. Gizli bilgilerdir’ diyerek ret etmiştir…
Carl Cameron tarafından keşfedilen bu belgeler, 11 Eylül’den çok önce Birleşik Devletlerde geniş çaplı, uzun vadeli İsrail casusluğu gizli soruşturmasında en az 140 İsrailli’nin alıkonduğunu veya tutuklandığını ortaya koyar. Önde gelen basılı veya elektronik medya kuruluşlarından hiçbiri bu tutuklamaları haber yapmamıştır. Ne Başkan ne de Kongre liderleri İsraillilerin Birleşik Devletlerin temel ve askeri istihbarat bilgilerini elde etmek konusundaki yaygın ve sürekli çabalarından söz etmediler.
Carl Cameron tarafından yazılan Fox Haber raporu, Fox Haber internet sayfasında kısa bir süre (12 Aralık 2001) yayınlandıktan sonra kaybolmuş ve bir daha görünmemiştir. Diğer kitle araçlarının hiçbiri bu büyük casusluk raporu hakkında haber yapmadı…
11 Eylül’ün Washington’u Müslüman -Arap muhaliflerine saldırtmaya kışkırtmak için hazırlanan bir İsrail komplosu olduğuna dair söylentiler Arap ülkelerinde yaygındı… İsrail’i töhmet altında bırakan hikayeler tüm medya ve siyasi liderler tarafından tamamen dışlandı. Şimdi Birleşik Devletler federal müfettişleri İsraillilerin saldırı gerçekleşmeden önce bunlardan haberdar olabileceklerini ve bunu paylaştıklarını açıklıyorlar.
Bu, Arap teröristlerle İsrail gizli polisi arasındaki ilişkiler meselesini güdeme getiriyor. İsrailliler bu gruba sızdılar mı yoksa onlar hakkında bilgi mi topladılar? Bu gizli bilgiler bir gün kamuoyuna açıklanır mı? Bu büyük olasılıkla gerçekleşmeyecek…” (James Petras – Robin Eastman Abaya, İsrail Siyonizm ve Ortadoğu, Çev. E. Korkmaz, Kalkedon Yayınları, İstanbul, 2007, s.15 – 18)
Petras –Abaya, İsrail’in 11 Eylül “Yaratıcı Kaosu” ndan beklentisinin ne olduğu hakkında da şunları yazarlar: “Bir başka etkili sömürgeci Senatör Josehp Lieberman, Başbakan Sharon’un (İsrail Başbakanı) Başkan Bush’a tavsiyesini tekrarlayarak 11 Eylül’den hemen sonra Birleşik Devletlerin Suriye, Irak ve İran’ı bombalamasını istedi.” (Adı gecen kitap, s. 21) 11 Eylül’ün hemen ardından istenen alelacele bu İsrail isteği bile, Arapların, yukarıdaki “11 Eylül’ü Amerika’yı Arap ve Müslüman ülkelere saldırtmak için İsrail yaptı” tezini doğrulayacak bir başka kuvvetli delil olsa gerektir. (Devam Edecek)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz