Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
RECEP ÇALKANER

HER YERDE  O, HER DERDE O,  HER DARDA O-1

Bu haber 26 Eylül 2018 - 11:36 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.
HER YERDE  O, HER DERDE O,  HER DARDA O-1

Doğruluğuna inandığım, yaşayarak tasdik ettiğim, gerçekleri görerek Allahı hissetmeme vesile öyle hadiselerle karsılaştım ve anladım ki Bizler tesadüfen yaşamıyoruz. Elbette bir yaratan bir yaşatan ve de bizleri görüp gözeten var.

Bizim irademiz dışında gelişen olayları bir düzenleyen, gücümüzün tükendiği yerde bir yardım eden, bir vesile gönderen, tesadüf gibi gördüğümüz, çoğu zaman rastlantı sanarak üstünde durmadığımız, küçücük olaylarla  bile anlayıp, hissedeceğimiz bir güç, bir kuvvet elbette var.

İşte sığınacağımız, dayanacağımız her zaman ve her yerde.

Yardımcımız, lütuf ve ihsan sahibimiz, Allahımız vardır.

 İnandık Elhamdulillah. Şimdi anlatmak istediğim bir gerçeğin ben hayatım boyunca yüzlercesini yaşadım mutlaka sizlerde yaşamışınızdır.

 Yani durup düşünmeye zamanımızın olmadığı küçücük olaylar ve hadiseler.

Mesela canınızın çok çektiği bir şeyi o kadar çok istemişsiniz ki

Ama o anda imkansız  ve olmayacak bir şey.

Aradan çok geçmeden kapınızın çalınıp canınızın çektiği şeyi komsunuzun getirdiği gibi.

Yada sizin yaptığınız bir şeyi önüne geçilmez bir duyguya kapılıp, içinizdeki bir hissin dürtüsüyle karşı komşuya götürmek zorunda kaldığınız gibi. Veya her dilenciye vermezken bir zavallıya acıma duygusuna kapılıp bir anda elinizin cebinize gittiği gibi.

Sıralamakla bitmeyecek kulun kula yardımını tesadüflere bağlamak bence hiç doğru değil çünkü her şeyi Allahın iradesi kuşatmıştır.

Kalpleri kuşatan, duyguları yaşatan, hayır ve hasenatı yaptırtan O dur.

İnansak da inanmasakda, kabullensek kabullenmesek de Allah vardır ve hayır ve şer Allahtandır…yaşadığım yüzlerde olaydan sadece birini sizlere anlatacağım. Sizler de kendi yaşadıklarınızı hatırlarsınız.(Devam Edecek)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA