Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

İDİZ: McKİNSEY HANGİ HAKLA TÜRKİYE’Yİ DENETLEYECEK!

Bu haber 02 Ekim 2018 - 10:49 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.
İDİZ: McKİNSEY HANGİ HAKLA TÜRKİYE’Yİ DENETLEYECEK!

TBMM ACİLEN TOPLANIP KONUYU GÖRÜŞMELİ

Millet Partisi il başkanı Mustafa İdiz, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

Türkiye ekonomisini ve 16 bakanlığın denetimini McKinsey’e vermenin, Osmanlı Türk Cihan Devletini ekonomik olarak çökerten ve ardından da yıkan İstanbul’daki Düyun-u Umumiye’den (Osmanlı dış borçları kurumundan) ne farkı vardır iktidar Türk Milleti’ne açıklamalıdır!..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) çerçevesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışacaklarını açıklaması ekonomimizin küresel sermayeye teslim edilmesi demektir. Son günlerde yaşadığımız ekonomik krizin faturasını dış güçlere bağlayan ve dış güçlere meydan okuyan israfçı yönetimin, Türkiye’nin ekonomisini ve 16 bakanlığın denetlenmesini dış güçlere teslim etmesi demektir.

Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” açıklaması yaparak adeta yeni bir Düyunu Umumiye’nin farklı bir isimle ekonomimiz üzerine çöreklenmesini itiraf etmektedir.

Üç ayda bir Türkiye’nin hemen her şeyini -tüm hedefleri ve sonuçları- denetleyecek olan bu kuruluş ülkemize mi yoksa ülkemizde yatırım yapacak olan küresel sermayenin menfaatlerine mi hizmet edecektir?

Yurt içinde her problemi dış güçlere bağlayarak hamasi nutuklar atan ve dış güçlere meydan okuyanların ekonomi danışmanlığını ABD merkezli uluslararası firma McKinsey şirketine vermesi hangi samimiyetin ölçüsüdür?

Algı operasyonları ile gerçekler örtülmekte ve ülkemiz her geçen gün küresel sermayedarların kontrolüne doğru hızla götürülmektedir. Konu TBMM’de acilen görüşülmeli ve biran önce yapılan hatalardan dönülerek, gerçekten yerli ve milli bir ekonomi politikası ortaya konmalıdır. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA