AK PARTİ İL BAŞKANI ÖZDEN’DEN 23 NİSAN MESAJI

AK PARTİ İL BAŞKANI ÖZDEN’DEN 23 NİSAN MESAJI

5 MAYIS’TA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KAYSERİ’DE

5 MAYIS’TA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KAYSERİ’DE

KUDER’DE  DIŞ TİCARET SEMİNERLERİ

KUDER’DE DIŞ TİCARET SEMİNERLERİ

KTB BAŞKANI BAĞLAMIŞ’TAN 23 NİSAN MESAJI

KTB BAŞKANI BAĞLAMIŞ’TAN 23 NİSAN MESAJI

KAYSERİ ERCİYESSPOR- YENİ ORDUSPOR :0-10

KAYSERİ ERCİYESSPOR- YENİ ORDUSPOR :0-10

İKİ CİHANDA MUTLU OLMAK İSTİYORSAN OKU VE TATBİK ET
İKİ CİHANDA MUTLU OLMAK İSTİYORSAN OKU VE TATBİK ET

İKİ CİHANDA MUTLU OLMAK İSTİYORSAN OKU VE TATBİK ET 1 – Vaktini boşa geçirme! Geçen vakitlerine bir göz at, Allah’ın rızasına ve şeriata uygun geçirmişsen Allah’a şükret, değilse Allah’a yönel ve istiğfar et! 2 – Huzurlu bir kalb ile Allah’ı zikret! Zikri böyle yaparsan faydasını, tesirini ve ilahi cezbelerin şimşek gibi çaktığını görürsün. Zikirde çok […]

İKİ CİHANDA MUTLU OLMAK İSTİYORSAN OKU VE TATBİK ET
1 – Vaktini boşa geçirme! Geçen vakitlerine bir göz at, Allah’ın rızasına ve şeriata uygun geçirmişsen Allah’a şükret, değilse Allah’a yönel ve istiğfar et!
2 – Huzurlu bir kalb ile Allah’ı zikret! Zikri böyle yaparsan faydasını, tesirini ve ilahi cezbelerin şimşek gibi çaktığını görürsün. Zikirde çok adet şart değildir. Asıl olan her anışta O’nunla olmandır.
3 – Zikrederken gaflet içinde olma. O’ndan başkasına iltifat etme ki kalbin ancak O’nunla huzura erer daima O’nun tecellilerini müşahede et. Katiyen O’ndan gafil olma.
4 – Yürürken etrafına bakıp durma, daima önüne ve ayak ucuna bak.Etrafa bakınmak kalbde perdeler meydana getirir, seni huzurdan mahrum eder.
5 – Her halükarda gafletten sakın. Daima kalbin O’nunla olsun. Böyle olursan kalbin huzurla dolar. Huzur içinde girip çıkan nefesin sahibi ise diridir. Huzur içinde girip çıkmayan nefesin sahibi ölüdür. O’ndan gafil olduğunu sezdiğin an, istiğfar getir, sahibini temizler ve paklar.
6 – Gidişin O’na olsun. Daima O’nun rızası dairesinde hareket et.
7 – Kalbini O’ndan başkasından arındır ve safileştir, kalbini bu hale getirirsen, o zaman kalbin bir ayna haline gelir. O’nda Allah (c.c.)’ın tecellilerini görürsün
8 – Dışın halk ile, iç alemin daima O’nunla olsun. Daima murakabe halinde bulun. Zikirde o kadar müstağrak ol ki kainatta kainatta zikirden başkasını duymayasın.
9 – Kelime-i Tevhid’i bırakma. O’nu getireceğin zaman gözlerini ve çeneni kapa, dilini damağına yapıştır. Nefesini hapset. Kelime-i Tevhid’i kalbinle söyle : (la)’yı göbeğinin altından dimağına (ilah) kelimesini dimağından omuz kısmına ve (illahlah) lafzını başın hareketi ile kalbinin üzerine indirirsen, O’nun hareketini bütün vücudunda duyarsın. Bu şekildenefes almadan 23 defa yapmaya çalış. Sonunda Muhammedün Resulüllah demeyi de ihmal etme.
10 – Yukarıda anlatılan zikrin sonunda nefesini Salı verdiğinde :
İLAHİ ENTE MAKSUDİ VE RİZAKE MATLÜBİ;
“ Allah’ım, maksadım Zat’ın, istediğim de rızandır. Bu kemter kulunu Zat’ının tecellilerine ve rızana ulaştır! “
Demeyi ihmal etme ki, tevhidin esrarına erip ve şeyde O’nun tecellilerine eresin.
Şayet zikir anında iç alemini arındıramıyorsan şöyle de;
MA ZEKERNAKE HAKKA ZİKRİKE YA MEZKÜR
“ Ey anılan Rabbim! Seni hakkıyla anamadım”
Dersen iç huzura kavuşursun.
11 – Zikir halinde kalbs evini O’ndan başkasından temizle. Aksi takdirde huzura kavuşamazsın. Onların alemine ancak kalbini temizlediğinde ulaşabilirsin.
Şeyh Ebu Bekr el-kettani (k.s.) diyor ki;
“ Kırk sene kalb evinin kapıcılığını yaptım. Bu müddet içinde onu Allah’tan başkasına açmadım. Kalbim o hale geldi ki, O’ndan başkasını tanımaz oldu.”
12 – Daima kalbin O’nunla olsun. Şunu da aklından çıkarma; Zikir, murakabe, sohbet ve rabıtanın neticesi Ahadiyyet nurunun müşahedesidir. Bu da keyfiyet itibarı ile farklıdır.
BUNU DA ANCAK EHLİ BİLİR.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz