Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ “MOBİL SAĞLIK EVİ UYGULAMASINI” İLİMİZDE BAŞLATTI

Bu haber 05 Ekim 2018 - 11:51 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ “MOBİL SAĞLIK EVİ UYGULAMASINI” İLİMİZDE BAŞLATTI

Sarıoğlan ve Tomarza’da aktif olarak başlayan Develi, Yahyalı, Yeşilhisar ve İncesu’da faaliyete geçmesi için çalışmaları devam eden ve diğer ilçelerde de ön çalışması süren “mobil sağlık evi uygulaması” vatandaşlardan tam not almaya devam ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlayan mobil sağlık evi uygulamasında; Aile Hekiminin mahallelere sunduğu mobil hizmet günleri harici günlerde ilçedeki Toplum Sağlığı merkezinde görevli Doktor, Diyetisyen, Ebe ve Çevre Sağlığı Teknisyeninden oluşan mobil sağlık ekibi; köylere giderek köy halkını bankta bulursa bankta; parkta bulursa parkta; kahvede bulursa kahvede; tarlada bulursa tarlada sağlık hizmeti ulaştırmaya devam ediyor…

Başlatılan mobil sağlık evi uygulaması ile bütün vatandaşların düzenli olarak birinci basamak sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayarak, toplum sağlığını korumak ve yükseltmek, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini koordine etmek ve bu hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamak amaçlanmıştır.

Mobil Sağlık Evi Uygulaması ile varsa bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi, özellikle rahim kanserinin erken teşhisi, o gün için ilçe merkezine gelemeyecek hastaların muayenelerinin yapılarak varsa pansuman, enjeksiyonlarının yapılması, şeker ve tansiyonlarının ölçülmesi, obez hastalara diyetisyen tarafından eğitim verilmesi, gerektiği durumda ileri tetkik ve tedavi için sağlık merkezlerine yönlendirilmesi, yaşlı ve kimsesiz yatağa bağımlı evde sağlık hizmeti birimlerine ulaşamayan hastaların tespiti ve tedavilerinin sağlanması, köyün çevre sağlığı bakımından değerlendirilerek çözüme yönelik çalışmalar yapılması, su numunesi alınıp tahlilinin yaptırılarak halkın temiz içme suyu kullanımının sağlanması hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

Tomarza Başhekimi Dr. Ersin Yel’in de açıklamalarda bulunduğu mobil sağlık evi uygulamasında vatandaşlarımız da son derece memnun olduklarını belirterek emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ettiler. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA